Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a "cake mix"?

Mi az a "cake mix"?

Figyelt kérdés

Az imént láttam egy minivideót ama közösségi oldalon, ahol úgy sütnek egy piskóta szerűséget, hogy egy tálba beleöntenek kb 3 dl. kólát, abba belekevernek egy zacskónyi "cake mix"-et, összekeverik, tortaformába öntik, és mehet a sütőbe.

Úgy néz ki, mintha kakaós piskóta lenne.

A cake mix is úgy néz ki elsőre, mintha kakaópor lenne, ellőször azt hittem, hogy az, de gondolom valami más lehet.


De mi az? És lehet valahol kapni? Még sose hallottam róla!


2017. okt. 13. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Cake Mix.. Süti por. (Liszt,cukor,sütőpor, kakaópor(ha szükséges),más száraz hozzávalók) meg lehet venni dobozban, meg szép, díszes üvegben is. Lidlben,aldiban,tescoban. Megveszed, otthon már csak tejet/tojást/vajat raksz hozzá, és kész. Palacsinta mix is van a Lidlben.
2017. okt. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előre bekevert, bolti (száraz) sütemény alappor, van benne liszt, cukor, sütőpor, esetleg kakaópor vagy csokidarabkák, esetleg tojáspor és/vagy tejpor, tartósítószer, ilyesmik. Ehhez már csak a nedves dolgokat kell otthon hozzákeverni, pl tej, olvasztott vaj, víz - és mehet is a sütőbe.

Keress rá így a neten.

Megjegyzés: egészségesebb, ha inkább te kevered be a dolgokat, így kihagyhatók az ízfokozók, tartósítószer, ilyesmik.

2017. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!