Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sütis recept 3 dl cukrot és...

A sütis recept 3 dl cukrot és 6 dl lisztet ír, ezek hány dekák lehetnek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 6. 10:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan mérőkancsód, amin van ilyen mértékegység? Amúgy ezt szerintem ki tudod mérni bögrével.
2017. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet egyértelmüen megmondani - de valamilyen poharad vagy bögréd csak van otthon!
2017. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk az is hülyeség, hogy valaki így adja meg egy sütirecept mennyiségét.

Mérőpoharad biztosan van otthon. Ha nincs, akkor passz, nem tudom, hány deka. Vagy mérjem ki neked? Épp ráérek. :) Nem hülyéskedek, tényleg megcsinálom, ha szeretnéd.

2017. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
2017. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

3-as vagyok.


Kimértem neked: 3 dl cukor 25 dkg, 6 dl liszt 90 dkg.

2017. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Andizsuzsi! Ha nem ez van a listában, akkor jöhetsz takarítani. :))) 250 ml-es pohárban mértem ki a kérdezőnek... Na megyek, összesöprök. :)
2017. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
90 deka liszthez kevés a 25 deka cukor, szóval valami sántít a receptben.
2017. okt. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, nekem is elég gyanús, de legalább a fáradozásomat nem kellett volna lepontozni. Sütisütésben nem vagyok otthon, inkább pogácsák, sós dolgok, csak nem akartam itt nyilvánosan beégetni magam, mert utólag én is gondolkodom rajta, hogy valamit elmérhettem. A mérőpohárban kimértem a lisztet, a cukor szerintem stimmel, a lisztnél meg előfordulhat, hogy a mérlegen az üvegtálat is beleszámoltam, nem vontam le, vagy nem nulláztam le rendesen.

Siettem válaszolni, mea culpa. Kérdező, vedd semmisnek, már nem tudom kitörölni.

De most már én is kíváncsi vagyok.

2017. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

A cukor lesüllyed a vízben a liszt meg úszik a tetején. 3 dl víz az meg pont 30 deka.

Azaz 3dl cukor nehezebb kell legyen 30 dekánál, 6 dl liszt meg könnyebb 60 dekánál.

2017. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

9-es! Ezt még annyira sem értem, mint amit magam méregettem. :)

Kérdező meg sehol, hogy milyen féle sütit akar sütni. Mert ha kelt tésztából, akkor előfordulhat, hogy jól méricskéltem. Passz. A linket azért nem tudom megnyitni, mert lájkolni kéne az instagramját az oldal készítőjének.

2017. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!