Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell begyújtani a...

Hogyan kell begyújtani a grillsütőt?

Figyelt kérdés
A napokban vettünk egy kisebb méretű kerti grillt de sütni nem sikerült rajta. Beletettem a faszenet és meglocsoltam a szabvány gyújtófolyadékkal aztán egy darabig égett is, de nem izzott fel rendesen a szén. Emiatt nem sikerült megsütni rajta a húst. Mit csináltam rosszul?
2017. júl. 26. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Aprofa, papir: a papirt kicsit osszugyurod, epitesz ra par vekonyabb fabol egy 'satrat', es meggyujtod. Amikor mar eg, szepen rateszel szenet, lehetoleg kisebb darabokat, az ego fara. Amikor beizzottak, johetnek a nagyobb darabok is. Ha elsore nem gyullad meg a szen, fujd, akar hajszaritoval is (vigyazz meg ne olvadjon, tehat ne tedd tul kozel).


A gyujtofolyadekot felejtsd el, csak budos lesz tole minden.

2017. júl. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van valamilyen alsó levegő beömlő nyílás rajta? Sajnos vannak olyan grillsütők, amikben tényleg szinte lehetetlenség tüzet rakni.


Esetleg linket vagy fotót tudsz felrakni?

2017. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából ez egy hordozható grillsütő, gömb alakú és van nyílás az alsó és felső részén is. Azon is gondolkodtam hogy esetleg a faszén öregedett el mert azt nem most vettük hanem volt itthon de senki nem használta évek óta.
2017. júl. 26. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Én igazi fát is szoktam aprítani plusz faszén. Lelocsolom, meggyújtom.

Utána jön a TRÜKK: várok pár percet, majd egy matracpumpával (tudod az a taposós) ráirányzok és elkezdek levegőt fújni rá. Szóval, mint a kovácas a fújtatóval. Változtatom a pozíciómat is többször. Mikor hova kell levegő. Így elég gyorsan el lehet érni a fehérré válást.

2017. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mpst látom, hogy az első is hasonlót ír, csak ő hajszárítóval. Én minden alkalommal fujtatok, mert így sokkal gyorsabban elérem a megfelelő izzást.
2017. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és a gyújtófolyadéktól nekem soha nem volt büdös/rossz ízű semmi. Csak a meggyújtás előtt locsolok rá, aztán soha - így simán elég a folyadék teljesen, mire a rácsot felrakom.
2017. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem is van olyan matracpumpám szerintem inkább azzal fogom megpróbálni. Köszi a segítséget!
2017. júl. 26. 21:16
 8/9 anonim ***** válasza:
A mi pumpánk csöve nem ér fel a sütőig ha tapossuk, ezért az egyik ember a kezével szokta nyomogatni, míg a másik a csövet irányozza.
2017. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én úgy szoktam a pellet grillsütőn, hogy bedugom a konnektorba, aztán elfordítom a hőfokszabályzót a kívánt hőre és pár perc múlva már minden frankó.

Ilyenem van: [link]

2019. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!