Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy küzdjem le az olajtól...

Hogy küzdjem le az olajtól való félelmemet?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a forró olajtól, épp ezért még egy tükörtojást sem tudok megsütni..Talán az lehet amúgy az oka ennek, hogy pár éve valamit sütöttem és véletlenül magamra rántottam a serpenyőt, ami tele volt forró olajjal és igaz, csak az egyik lábszáramra ment rá, de utána vagy másfél hétig fürdeni is alig bírtam és vagy fél évig ilyen barnás volt ott a bőr. És azóta kb rettegek a forró olajtól, még az ilyen "trükkök" se segítenek, hogy pl. lefedem valamivel a kaját, amit épp sütök, mert amikor leveszem róla a fedőt, ugyanúgy rámegy a bőrömre az olaj és annyira fáj..

Szóval szerintetek hogy tegyem túl magam ezen? És mások hogy bírják ki a fájdalmat, amikor az olaj rámegy a kezükre? Lehet, nekem van túl alacsony fájdalomküszöböm, de én nem bírom elviselni :"D


2017. máj. 12. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
tükörtojáshoz kb egy mokkáskanálnyi olaj kell
2017. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Ne főzz olajjal,csak zsírral. Sokkal egészségesebb és az étel is jobb. Csak olyan ételt készíts olajban, amit bő zsiradékban kell.

Ha véletlen rád fröccsen az olaj, azonnal engedj rá hideg vizet, az enyhíti a fájdalmat.

2017. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

"Csak olyan ételt készíts olajban, amit bő zsiradékban kell. "


szerintem meg csak olyat, amihez nem kell zsiradék :D olajjal max. befujkalni a husokat, zoldsegkroketteket és sutopapirra tenni

2017. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Süss tapadásmentes serpenyőben! Ahhoz nem kell olaj.
2017. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
45%
én zsírral sütök,de gondolom az is lényeges hogy az ember mennyi fizikai aktivitást mozog.lehet egy irodai embernek aki nem csinál semmit,egészségtelenebb a zsír mint az olaj,de tényleg nem tudom.
2017. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél fel hosszú ujjú felsőt. Akkor nem fogod érezni,ha oda csap. És ne állj túl közel,csak amennyire muszáj.

Én egy ideig,amikor először kerültem konyhaközelbe, bőrkabátban sütöttem 😂😂 vicces,de annyira féltem,hogy felcsap az olaj,hogy inkább felvettem. De egy sima hosszú ujjú is megteszi.

2017. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olajspray-t ismered esetleg? Nézz utána, én még anno a Culinarisból rendeltem, nem volt olcsó, de utántölthető az enyém, 4 éve kitart, ráadásul olyan olajat rakok bele, amilyet szeretnék. Olajspray plusz egy jó teflonos serpenyő, és meg vagy mentve.
2017. máj. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!