Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi vanilia aromat tegyek...

Mennyi vanilia aromat tegyek a sutibe ha amugy 1 db vaniliat kene?

Figyelt kérdés
Csak vanilia aromam van es a muffin receptben az van hogy kell bele 1 db vanilia.Mennyit ontsek bele akkor? Hany csepp kell kb? Nem fogom nagyon elrontani ha nem vaniliat teszek bele hanem aromat?
2017. ápr. 18. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

1 db egesz vaniliat tuti nem kérnek

1 csomag vanilias cukorra gondolhattak talan?

Amugy izles fuggo, par csepp eleg lesz (2-4)

2017. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]

ezt irja

2017. ápr. 18. 22:41
 3/3 anonim ***** válasza:

De, simán vannak receptek, amibe kell egy rúd vanília.


Nos, én óvatosan tenném bele s kóstolnám, mert a sima aroma (amit pl. én használok) nagyon rossz tud lenni túladagolva. Nyilván más, mint az igazi, finom vanília s van, aki erre igen érzékeny.

S tartok tőle, hogy az aromák sem egyformák, vannak finomabbak és töményebbek. Sima kis arománál tuti nem cseppekben kell mérni az 1 rúdnak megfelelőt, pár cseppet még egy kis csésze valamiben is alig érzek (általában italba és krémbe teszek vaníliaaromát). De a túl sok agresszív ízű, az igazi vanília szerintem pótolhatatlan, de valami halvány utánzatot azért kaphatunk.


Bocs, de szerintem erre nem lehet konkrét választ adni. Még az emberek ízérzékelése is eltér, akárcsak édesítőknél, ahol az egyik ember sokszorta édesebbnek érzi ugyanazt. Én igazi, erős vaníliaízt nem tudok összehozni aromával, max. igen speckóval, ami semmivel sem olcsóbb, mint a vaníliarúd.

2017. ápr. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!