Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált stíriai metélt recept?

Bevált stíriai metélt recept?

Figyelt kérdés
Tudom google a barátom, de annyiféle recept van, nem tudom melyik az ami biztosan finom is. Köszönöm a segítséget!
2016. szept. 28. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezt használom, a család imádja, pedig a férjem dédije stíriai metéltje volt az elődje: [link]
2016. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

m így csináljuk:


fél kg liszthez: 25 dkg túró,1 t.k. só,2 tojássárga,és annyi tejföl hogy gyúrható tésztát kapjunk. ( ha közben túl lágy a tészta liszttel korrigálhatjuk)


ezt kinyújtani és metéltekre vágni. egy lábasba vizet rakni és ha felforrt kifőzni. (nem egyszerre hanem egy maroknyit mindig,és ahogy feljöttek ki is szedheted)


a kifőtt tésztákat a következő keverékbe forgatod:

fél kg túrót:

1 nagy tejföllel,vaniliás cukorral,cukorral,citromhéjjal beízesited.

a tojás fehérjét kemény habbá vered és azt is belekevered. és ebbe forgatod a tésztát. egy tepsit kivajazol és abba öntsd az egészet,majd pirulásig süsd. (vagy ameddig akarod-mert nem nyers benne semmi)


a túrós keveréknél úgy varriálsz ahogy akarsz: lehet több vagy kevesebb a túró vagy a tejföl is. a többihozzávalót is ízlésetek szerint

2016. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

még annyi hogy én: a keverékkel kezdem,mert a kifőtt tésztát rögtön abba is rakom..


ui:nagyon finom..

2016. szept. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!