Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék sütni egy barátomnak...

Toryy kérdése:

Szeretnék sütni egy barátomnak tortát a szülinapjára. Tudom, milyet szeretnék, de receptem nincs hozzá, valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés
Olyan tortát szeretnék, ami gyümölcsös, mert az van itthon, és lehetőleg zselatint tennék a tetejére. A barátom allergiás a dióra és effélékre.Előre is köszi. :D

2016. aug. 26. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt egy recept: [link]


De a zselés tortákat nagyon sokan nem szeretik, kb. 30 éve volt divat. Manapság inkább könnyű vaníliakrém vagy tejszínhab kerül a tetejére, és arra a gyümölcsök.

2016. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Cheesecake mindenkinek bejön, azt meg lehet sütni úgy, hogy aprítasz a krémsajtos masszába gyümölcsöt, vagy a tetejére teszel, és zselével, vagy csigavonalban rácsurgatott, sűrű, vajas karamellel stabilizálod. Itt az alaprecept:

[link]


Győri Édes zabkekszet szoktam venni hozzá, de meg kell nézni a csomagolást, nem tartalmaz-e nyomokban diót vagy mogyorót (nem valószínű, de fő a biztonság.)


[link]

2016. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!