Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit főz nyáron, ilyen...

Ki mit főz nyáron, ilyen melegben?

Figyelt kérdés

Bevallom töredekmesen nincs kedvem semmihez. Főzni meg végképp.

Pedig muszáj mert a párom éjszakás a munkahelyén és kell ebédet vinnie.


Gyümölcslevest illetve a salátákat nem igen szereti.

Tipikus húsevő férfi.


Semmi ötletem.

Ti mit készitetek ma?


2016. jún. 22. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Házi hamburger , rántott húsos szendvics ,
2016. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 aperitif ***** válasza:
100%

Ilyenkor vagy frissensültet készítek, vagy valami zöldséges rakottast, amit beteszek a sütőbe,és csak akkor megyek ki a konyhába, amikor kész van.

Gyümölcs levest én sem szeretem, helyette gazpachot szoktam csinálni, kiválóan hűsít, és főzni sem kell.

Nálam a nyár slágere a lecsó, képes vagyok hetente csinálni.

2016. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Egy nagy tepsibe rakj össze tarját, oldalast, majd később mellé rakhatod a csirke combot, melle húsát, egy nekifutásból (egyszer felmelegítve sütőt, konyhát) lesütöd, akkor már csak naponta a köretet kell megcsinálod hozzá. Akár egy adag főzeléket, vagy rizst, esetleg krumpli pürét, hasonlókat. Azok viszont gyorsan készen vannak.


Persze ha közben fent a lángon elkészítel egy jó adag pörköltet, és egyszer nokedlivel, vagy pirított tarhonyával, rizzsel, hasonlókkal már szintén gyorsan készíthetsz valamit belőle.

2016. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Lecsó szalonnával és tojással.
2016. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kosziii:)

Vegul borsofozeleket csinaltam. Este tiramisu lesz.

Holnap pedig BBQ oldalas sutoben petrezselymes krumplival VAGY mustar husnyars sult gombaval es hagymaval krumplival.

2016. jún. 22. 11:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szezonális dolgokat, lehetőleg sok zöldség felhasználásával. Ilyen pl. a lecsó, ami tényleg nagyon hamar megvan. A férjem kolbászkarikákat szokott bele főzni, én virslivel szeretem jobban.

Nagyon aktuális a töltött cukkini is, ahhoz sem kell túl sok idő. Csak befűszerezed a darált húst, beletöltöd a tök kivájt közepébe, be a sütőbe, rá sajt és kész.

Aztán ha már itt a kovászos uborka, akkor pörkölteket.

A pörkölt sem egy megerőltető dolog, ha feltetted főni már csak meg kell kavarni.

2016. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Főzöm a kedvenceinket, ahogy mindig, persze az idényzöldségek előnyt élveznek, de eközben a ventillátort és az elszívót is folyamatosan használom. Így nem olyan fullasztó a levegő.
2016. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Szerencsére a konyhában nincs meleg, de ezt meg is akarom őrizni...

Magamnak egyszerű, a végtelenségig elélek a legegyszerűbb tojásételeken. Ma pl. töltött tojás van, de máskor csak tükörtojás vagy rántotta.

A páromnak is egyszerű. Főzök egy csomó rizst és sárgaborsót és 3 napra meg van oldva az étkezése fő része, csak tojás kell mellé, illetve a későbbi napokon a sárgaborsót fasírttá alakítom. Nem egy válogatós fajta, az igaz.

Húst is könnyű gyorsan sütni, egy lágyabb fajta hús percek alatt megvan, azonkívül napokra előre is meg lehet sütni, nem muszáj a legnagyobb melegben. Ha azért nem húst hússal eszik valaki, akkor egy amúgy vega ételt is fel lehet dobni húskockákkal. Pl. zöldséges rizs hússal, szerintem ez remek étel.


No igen, a lecsó, vannak időszakok, amikor heti ötször az megy, szerintem szuper :D Mióta egy ismerősnél úgy láttam, szinte mindig teszek bele cukkinit s kis répát is (ami jó is, mert nem szeretem a nem nyers paprikát, úgyhogy abból szinte semennyit nem használok :D). Lehet tojással, rizzsel, hússal s bizonyára sok mással is enni, a lecsó elég rugalmas étel.

2016. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csirke gyros. Palacsinta. Gyümölcs leves.

Holnap lecsó. Rozéval :)

Hétvégén bográcsban halászlé és túrós csusza.

2016. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!