Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túrógombóc tejbegrízböl?

Túrógombóc tejbegrízböl?

Figyelt kérdés

Többször olvastam ilyen ötletet, hogy elöször tejbegrízt föznek, és abból készítenek túrógombócot.

Ami nem egész világos, a túrót csak nyersen belekeverik? Tényleg olyan ízü, mint a hagyományos? Mert azt már többször készítettem, a család szereti, csak idönként szétesik vagy túl kemény lesz, ezért érdekelne ez a változat.


Ha valakinek van kipróbált receptje lehetöleg pontos mennyiségekkel, nagyon megköszönném.



2016. febr. 25. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos az is finom, de nem túrógombóc, mert tejjel készül. Az igazi túrógombócba nem kell tej! :)


Én ezt a receptet használom:


[link]


Mindig beválik, isteni!

2016. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a receptet, ezt ismerem és szoktam is készíteni, de nem ezt kerestem, mert ezzel vannak néha gondjaim.


Itt olvastam, hogy vannak, akik sürü tejbegrízbe kevernek friss túrót, abból formáznak gonbócokat és erre jön a prézli meg tálaláskor a tejföl.

Ehhez keresnék mennyiségeket meg tapasztalatokat, hogy mennyire eltérö az íze.


Ennek ellenére köszönöm, hogy írtál.

2016. febr. 25. 11:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszer csináltam. Semmi köze a túrógombóchoz és ugyanannyi meló van vele.
2016. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Ezt próbáltam: [link]


És ezt tartom a tutinak: [link]

2016. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaidat, akkor maradok a hagyományos változatnál.
2016. febr. 25. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!