Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valakinek van valamilyen...

Valakinek van valamilyen kulonleges, de egyszeru lencsefozelek receptje?

Figyelt kérdés
Mindig csak spagettit teszek bele es azzal is nagyon finom, de most kicsit ujitani akarok.
2016. febr. 11. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Én be szoktam előző nap áztatni, másnap leöntöm a vizet róla, leöblítem és hidegvízben felteszem főni.Teszek bele 2-3 babérlevelet, 2 karika citromot, 1 közepes fej finomra vágott hagymát, 2 közepes sárgarépát kis hasábokra vágva, pár szem borsot. Sózom, és puhára főzöm. A babért/citromot kiveszem és egy vékony világos, picurka pirospaprikás rántással berántom.

Egy csipetnyi cukor és egy kis mustár kerül még bele, hogy kellően pikáns legyen.

Tejföl opció az asztalnál ülők számára.

2016. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, nekem a spagettis változat teljesen ismeretlen :D
2016. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első blikkre furcsának tűnhet, de nagyon finom:

[link]

2016. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy nap áztatás után felteszem főni , mielőtt megfő reszelek bele fokhagymát és teszek bele pár kanál mustárt fűszerpaprikát vágott kolozsvári szalonnát. Ha nincs szalonna akkor főtt füstölt tarjával vagy főtt tojással tálalom .
2016. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2016. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lencsét fölösleges áztatni. Fél óra alatt az nélküül is megfől.
2016. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért ugye nem baj, ha mi beáztatjuk ?? :D Tudod ? ahány ház...
2016. febr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!