Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készíthetnék magamnak otthon?

Mit készíthetnék magamnak otthon?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. nem vagyok igazán jártas a konyhában, de kedvet kaptam a főzés, sütéshez. Egész nap magam leszek és má nagyon éhes vagyok. Tudnátok valami finom receptet adni? Jó volna olyan amihez nem kell sok hozzávaló. Meg ne legyen túl bonyolult mert azt nem tudnám megcsinálni. köszi mindenkinek aki segít.
2010. márc. 26. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Főzz ki egy kis spagettit,és tegyél rá: pesto-t, valamilyen bolti szószt, sajtot,tejfölt, túrót,lekvárt, diót, mákot,vagy csinálj bolognai ragut,milánói szószt,carbonara módra.

Vagy csinálj melegszendvicset friss salátával.

2010. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mi van otthon, attól is függ :)


csinálj mondjuk paprikás krumplit, az egyszerű és finom.

Hozzávalók:

1 fej hagyma

pár darab burgonya (attól függ, mekkora mennyiséget főznél)

kevés kolbász

debreceni vagy virsli

őrölt paprika, só, bors


hagymát összekockázod, megpirítod picit. Burgonyát megpucolod és összekockázod és rárakod a hagymára. Picit összekevered, megszóród a paprikával és felöntöd annyi vízzel,hogy épp ellepje. Beleteszed a kolbászkarikákat. Sózod, borsozod ízlés szerint. Mikor már majdnem puha a burgonya, akkor hozzáteszed a felkarikázott debrecenit vagy virslit. Ha megpuhult a burgonya,akkor kész is. Rakhatsz rá tejfölt, mikor eszed, én úgy még jobban szeretem.


Jó étvágyat és jó főzőcskézést :)

2010. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 igabcsy ***** válasza:

Mit szólsz egy kis rakott krumplihoz?


Héjában főzz meg kb 30-40 dkg egyforma nagy krumplit, és 2-3 toját. Ha megfőtt, tisztítsd meg őket és vágd karikára. Ha van otthon kolbász, akkor azt is vágd fel karikára.

Egy jénai tálba tegyél 1 sor karikára vágott krumplit, kicsit sózd meg, rá 1 sor karikára vágott főtt tojást és 1 sor felkarikázott kolbászt (ezt el is hagyhatod, de nagyon fincsi lesz tőle). Ezután megint krumpli, só, tojás, kolbász és addig folytasd a rétegezést amíg van alapanyagod. Lényeg, hogy a tetejére krumpli kerüljön.

Mégegyszer utoljára sózd meg, és jó alaposan öntsd le tejföllel. Tedd be a hideg sütőbe, kapcsold be a sütőt és addig süsd, amíg a tejföl kicsit elkezd pirulni.

Jó étvágyat.

2010. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha édességre vágsz a legegyszerűbb a kókusz golyó:) de tésztát gyúrni se nehéz és nagyon finom sütiket tudsz csinálni.
2010. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek. Nagyon jók. ki is próbálom valamelyiket
2010. márc. 26. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Rántotta bármilyen zöldségel dúsítva.

Bundi kenyér, sült krumpli, tejbegríz.

[link]

2010. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!