Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit esztek szenteste?

Ti mit esztek szenteste?

Figyelt kérdés
Ötletem sincs, hogy mit főzzek, eddig azt gondoltam, hogy töltött kacsa lesz, de az anyósomnál vasárnap nagyon bekajáltunk töltött csirkéből és elbizonytalanodtam. A férjem nem eszi meg a halat, semmi ötletem. :/ Köszönöm mindenki válaszát!

2015. dec. 22. 23:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
húsleves, rántott csirkemell, petrezselymes burgonya
2015. dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

előétel/leves: balzsamecetes rukkola saláta, halászlé gyufatésztával

főétel: narancsos-konyakos karaj, pisztráng citrommártással, rántott hal

köret: rizs, cékláskrumplipüré, krumplisaláta

desszert: somlói, finn ribizlipite

2015. dec. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm a sok kommentet!!!!
2015. dec. 23. 09:29
 14/19 anonim ***** válasza:

-Sült kacsacomb, párolt lila káposztáva

-Töltött kápi

- Felső csirkecomb sütve, alsó csirkecomb rántva

- Töltött zöldséges palacsinta (mint a Hortobágyi húsos, csak itt zöldséggel van töltve, egyszerűen isteni)

- burgonyasali


Sütemények: (tesóm frissen végzett cukrász :D )

-diós-és mákos bejgli

-házi bon bon és házi narancsos diós szaloncukor

- citromos-mákos torta

- sajtos habroló

- fehércsokis-narancsos golyó


Ennyi kaja eddig enm igen volt nálunk karácsonykor. :D

2015. dec. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Hopp a zserbót lehagytam. :D Utolsó voltam.
2015. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
71%
Nálunk hagyomány a töltött káposzta, halászlé, beigli. Ezek minden évben vannak, de persze készít még a család fogásokat, mikor-mit.
2015. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%

Nem csodálom, hogy sok család kikészül a karácsonytól. El nem tudom képzelni, minek komplett svédasztalt feltálalni, nem látom értelmét, hogy napokat a konyhában töltsek, befogva mindenkit...Nálunk egy leves és egy főétel van, süteményt egyfélét csináltam, a gyerekek készítik (saját kérésükre) holnap délelőtt a kókuszgolyót. Csereberében vagyunk a rokonsággal, egy helyről már kaptam bejglit, holnap reggel viszem az én sütimet, a másik rokon zserbót ad, úgyhogy lesz 4-féle, de csak annyi, ami tényleg elfogy, és nem kell senkinek idegbetegnek lenni. Ebédre sütök vörös tonhalsteaket (10 perc), vacsorára lazac lesz, a szarvasragu-levesemet előkészítettem, holnap csak felcsapom a tűzhelyre. A köret egy része is kész van, hercegnőburgonyát sütök majd frissen (15 perc.)

Töltöttkáposztát közösen főzünk majd 25-én, a nyári konyhában elrotyog, amíg együtt van a família, és mindenki tud vinni belőle, a hozzávalókat is közösen vettük.

Nem akarom, hogy a gyerekeim arra emlékezzenek a karácsonyokból, hogy mindenki hajszolt, ideges, hülyére eszi magát a stressztől, utána meg jajgat, hogy elcsapta a hasát.

2015. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
71%
Zsíroskenyeret, kocsonyát.
2015. dec. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ez a süticserés dolog milyen jó! Be kéne vezetni nálunk is! :D
2015. dec. 24. 06:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!