Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyukamnak nemsokara szulinapj...

Anyukamnak nemsokara szulinapja lesz es szeretnek sutni neki egy tortat?

Figyelt kérdés
Finom es szep tortat akarok sutni,ami nem egy szimpla csokitortat jelent.Tudtok ajanlani valamit?
2015. aug. 26. 20:55
 1/5 anonim válasza:
Gyümölcs torta sok sok habbal és díszítéssel.
2015. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En ezt keszitettem, de mivel vacak a sutom, igy a piskotat keszen vasaroltam.

[link]

Szep lett, es mindenki dicserte😊

2015. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,de ha valakinek van meg jo otlete szivesen varom.Masodik valaszolo,en is gondoltam a Charlotte tortara csak nem tudtam eldonteni ,hogy megfelel-e erre az alkalomra.Eleg sok vendeg lesz es olyan tortat szeretnek ,amit mindenki szeret rs mutatos is.
2015. aug. 28. 09:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szereti a marcipánt,van egy nagyon jó receptem.Szólj,ha érdekel!

Ha nem,akkor nálunk nagy kedvenc a Somlói kocka néven is megtalálható süti,amit tortaként is szoktam készíteni.

Ez a következő:

Kell egy sárga piskóta,egy kakaós piskóta,egy vaníliás puding,egy csokis puding és tejszínhab,

Hozzávalók:

Sárga piskóta: 3db tojás, 3 ek cukor, 3 ek liszt

Kakaós piskóta: 3db tojás, 3 ek cukor, 2 ek liszt, 1 ek kakaópor

Vaníliás puding: 1 csomag vaníliás főzős pudingpor,4 dl tej, 1-2 ek cukor

Csokis puding: 1 csomag csokis főzős pudingpor,4 dl tej, 1-2 ek cukor

Tejszínhab:3dl min. 30%-os habtejszín,1 csomag habfixáló,fél 3ek cukor

Elkészítés:

A piskótához különválasztjuk a tojásfehérjét és a sárgáját.A tojássárgáját habosra keverjük a cukorral, majd belekeverjük a lisztet(kakaósnál a kakaót is), majd felverjük a fehérjét habnak,és óvatosan a masszához keverjük.A tortaforma aljába sütőpapírt teszünk,és előmelegített sütőben kb. 180 fokon kb. 10 percig sütjük.Hagyjuk kihűlni mindkét piskótát.

A pudingokat a tasakon lévő leírás szerint elkészítjük.

Utána összeállítjuk a tortát.A kakaós piskóta kerül alulra,rá a vaníliás puding,sárga piskóta,csokis puding.Amikor a puding meghűl a tetején,rákenjük a habfixálóval és a cukorral kemény habbá vert tejszínt.Csokireszelékkel díszíthetjük a tetejét.

2015. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A tejszínnél természetesen fél ek cukor van,csak elírtam.Bocsánat!!!

2015. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!