Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell olyan pizzát...

Hogyan kell olyan pizzát sütni, amilyet az éttermekben adnak?

Figyelt kérdés

Elsősorban a tésztára lennék kíváncsi, de a szósz is érdekel, hogy mit rakhatnak rá.

Én a tésztát úgy csinálom, hogy liszt, felfuttatot élesztő, tej, só, összegyúr, keleszt, stb, de soha nem olyan, mint amilyet szeretnék, bár nem mondanám, hogy nem finom.


2010. márc. 2. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én meg úgy, hogy 400dkg liszt, 30g élesztő, 1tk só, 1ek cukor, 2ek olaj, 2.5dl víz. Összegyúrom, kelesztem, kinyújtom, sütöm. Sztem próbáld ki.
2010. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első jó sok lisztet használ:=)

40 dkg liszt, 1 tojás, 2,5 dl víz, 2,5 dkg élesztő (fél kocka), 2 evőkanál étolaj.

Az élesztőt elmorzsolod a lisztben, hozzáadod a többit és jó alaposan összegyúrod. Liszttel vékonyan meghintve, konyharuhával letakarva meleg helyen keleszted kb. 30-45 percet. Olajozott sütőlapra nyomkodod (csak úgy, kézzel, így rusztikus lesz a felülete :=) ), vagy ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor lisztezett nyújtódeszkán vékonyra nyújtod (minél "boltibbra" akarod, annál vékonyabbra nyújtsd) és úgy fekteted az olajozott sütőlapra. Rákened az alapot, plusz a rakományt, megszórod reszelt sajttal és mehet a sütőbe 200 fokon kb. 20-25 perc kell neki.

Alap: -tubusos pizzakrém,

- paradicsompüréből oregánoval, bazsalikommal, vöröshagymával, pici sóval/cukorral szószt főzöl,

- jó minőségű (pl. Heinz vagy Felix) ketchup kis oreganoval megszórva

- zöldfűszerekkel és/vagy juhtúróval megbolondított tejföl

- nyers, elkevert tojás kis sóval (ezt szoktam egy kanál tormával is elkeverni, rá gépsonkát fektetek, sajttal szórom és sütöm -imádjuk!)

Tul.képpen az alapoknak csak a fantáziád szab határt. Ne félj kísérletezni!

2010. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Első jó sok lisztet használ:=) "

upsz..:) Neeeem, az annyi! A többi hozzávalót írtam rosszul..:)

2010. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A többit??

szóval 400 deka liszt? 4 kiló liszt? minek neked annyi?:O

2010. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szeretem a pizzát..:)
2010. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!