Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket lehetne...

Milyen ételeket lehetne ezekből kihozni?

Figyelt kérdés

Csak ezek lehetnének a napo étkezésemben benne... Minden más kizárva, emésztés miatt. Változatosan is kéne étkezni, reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.... Az orvos szerint jobb ha átállok a 3 étkzésről 5-re, anyagcsere miatt.


Lista:

pulykahús, makréla, szardínia, pisztráng, ponty,zsírmentes tejföl, kecsketej, joghurt, 2%-os tej, oliva olaj, lenmagolaj, tőkehalmájolaj, földimogyoró, dió, bab, lencse, borsó, zöldbab, gluténmenes kenyér, fehér liszt, barna liszt, keményítő, kelkáposzta, fokhagyma, édesburgonya, petrezselyem, fehér káposzta, sárgarépa, vöröshagyma, koriander, spenót, fehér burgonya, paradicsom, uborka.


Ha idény van cseresznye, gapefruit, kiwi, szőlő, citrom, ananász, alma sárgabarack, szeder, őszibarack, körte, görögdinnye, szilva, mandarin, málna.


Citromlé, cukor, csokoládé, curry, bazsalikom, babérlevél, metélőhagyma, fahéj, szegfűszeg, koriander, kapor, méz, majoranna, mustár, paprika, szerecsendió, borsmenta, rozmaring, zsálya, só, barna cukor, fehér cukor, sáfrány, tárkony, kakukkfű, kurkuma, vanília, kömény, dzsem (az elfogadható gyümölcsökből), majonéz, mustár.


Kávét iszom, szőlőlevet is, zöld teát is. Almalé, vörösbor, fehérbor is megengedett.


Ezeknél tisztázott, hogy a szervezetem hogy reagál, a többinél tiszátatlan. Az egészség jelenleg többet ér.


2015. márc. 3. 07:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt nem értem miért kell gluténmentes kenyér, ha a fehér és barnaliszt megengedett?

Ezekből egyébként szimte hagyományos ételeket is tudsz főzni, persze diétásabb módon, gondolok itt a zsírszegény változatra, de ugyanakkor , ha jól látom a a zsíros/olajos halak megengedettek.

Elég ellentmondásos, de te tudod mi a betegséged.

Én inkább dietetikussal beszélném meg a napi étrendemet.

vannak receptfüzetek a különféle diétákra is.

2015. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igaz... de ezt a vércsoportom miatt kell, ugyanis nem mindent tud hasznosítani a szervezetem... van amit tud, van ami semmilyen hatással nincs rá, és van amit jobb elkerülni... mert abszolút nem tud vele mit kezdeni a szervezetem. Káros hatással van rá.
2015. márc. 3. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!