Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet kitisztítani a...

Hogyan lehet kitisztítani a teflonbevonatú palacsintasütőt úgy, hogy ne sérüljön meg?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 10:28
 1/8 anonim válasza:
100%
Hideg zsíroldó, 10-15 perc állás, majd leöntöd róla, papírtörlővel kitörlöd és tip-top lesz! Nem szabad kapargatni!
2010. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hideg zsíroldós megoldás működik a teflon serpenyőknél is? Nagyon bezsírosodott már, de nem merem kapargatni. Van valami márka, amit kimondottan érdemes ebből megvenni, vagy ez mindegy?
2010. febr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy! De kesztyű használata ajánlott, mert iszonyúan szárít! Ja és ne lélegezd be! Amúgy nagyon hatásos.
2010. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt használom itthon,és a munkahelyemen is!Bejárónő vagyok, elég sok tisztítószer volt már a kezembe!Amúgy én a teflonokat azért meg szoktam sikálni a szivacs dörzsi felével is.Ha jó minőségű az edény ennyitől kutya baja nem lesz!

[link]

2010. febr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

"Nagyon bezsírosodott már,"


De hogyan zsírosodott be? Mosogatni nem szoktad? Mosogatószer mosogatórongy.

2010. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De, képzeld, szoktam mosogatni. De te meg serpenyőt nem használsz túl sokat ezek szerint. Az olajnak van egy olyan klassz tulajdonsága, hogy rásül az edény falára, mert sütés közben fröcsög. Egy idő után hiába mosod el, akkor sem fog lejönni, mert minden alkalommal jobban odaég.


A többieknek köszönöm a segítséget!

2010. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 igabcsy ***** válasza:
100%

Azért ezzel a hideg zsíroldóval vigyázz, mert valóban nagyon hatásos, de én egyszer nagyon megjártam vele.

Egy már elég használtas, de még ép teflon bevonatú serpenyő belsejét befújtam vele és ott felejtettem éjszakára a mosogatóba. Reggelre úgy megmarta a teflon bevonatot, hogy kidobhattam....

Igaz, hogy ez csak egyszer fordult elő és sokáig rajta volt a szer.

Csak azért szólok, nehogy így járj.

15 perc alatt biztosan nem marja le. ha nagyon vastag a ráégett zsír, akkor is súrold át 10-15 perc után a mosogatószivaccsal, és ha még mindig maradt rajta égett rész, akkor fújd be újra a zsíroldóval.

2010. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szépek a serpenyőim, pedig már 8 éve vezetek háztartást!Minden alkalommal főzés után a belsejét ki zsíroldózom, és a szivacs dörzsi felével kimosom.(óvatosan)

Kívül mehet a fém dörzsi, ha rásült az olaj, vagy bármi más!

2010. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!