Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Emeletes torta nagyon rosszul...

Emeletes torta nagyon rosszul néz ki, ha minden emelet más ízű és színű?

Figyelt kérdés
Családi ünnepre szeretném készíteni, de az a baj, hogy valaki ezt nem eheti, valaki azt nem szereti, így mindig 1 torta szokott lenni és még 1féle édes, 1féle sós. Most szeretnék egy 3 emeletes tortát (plusz más csinál sósat), de itt is probléma, hogy ki mit eszik/ehet. Nagyon rosszul nézne ki, ha mondjuk az egyik emelet csokitorta, a másik oroszkrém, a 3. gyümölcsös (csak írtam valamit, nem valószínű, hogy pont ezek lesznek.) (Formára mind egyforma, kör alakú).

2014. nov. 2. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
hogy képzelted el, ezeket mind közvetlenül egymásra raknád? olyat nem szeretnél, hogy kívülről mindet bevonod marcipánnal (akár különböző színűvel is), de belül mind másfajta? akkor nem csak egyféle lenne, de azért kicsit egységesebben nézne ki az összkép.
2014. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne jó az elképzelésed?

Sőt, már első blikkre nyugalommal szúrja ki, aki utálja a csokitortát, hogy nyugi, van gyümölcstorta is. Lehet egyre kisebb méretű kerek lapokat egymásra ügyeskedni. Láttam már üveg, emeletes tortatartót - vagy mi a neve - így könnyen szeletelhető, akár a középsőből, akár a felsőből. Ha valaki húzná az orrát, csomagold össze, én elfogadom - akár ömlesztve is, csak torta legyen!

2014. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is azon gondolkodtam, hogy lehetne egységesebb, de a marcipánnal is gondok vannak. (A fondat-nal is.)

2014. nov. 2. 10:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Fondant helyett inkább unidecet használj. Körülbelül 1100 ft egy kiló. Sokféle szín is van.
2014. nov. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hogy erted, hogy gondok vannak? hatha tudunk segiteni:)
2014. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy drága.
2014. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy 2 cukorbeteg van a családban, + 1 akinek, figyelnie kell a cukrára, tehát ők alapból nem ennék meg. A többieknek egyszerűen túl édes, émelyítő, így ők azért nem ennék. Egyedül az 5 éves unokaöcsém enne belőle, de azért 3 emeletnyit talán nem adnék neki. Aranyos, mikor pörög, de mégse :)

És igen, így már, hogy csak 1 ember enne belőle, drága a 3 emeletet bevonni vele.


(Gond van még a mogyoróval, mert 2-n allergiásak rá, de ez a kinézet szempontjából annyira nem lényeges.)

2014. nov. 3. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!