Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kölesliszttel mennyire lehet...

Kölesliszttel mennyire lehet helyettesíteni a búzalisztet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. nokedlire, sütire, palacsintára, kenyérre, vagy legalábbis valami kenyérhez hasonlóra.

2014. okt. 18. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

én pl, csak 40%-ig merném, kenyér félékben

nokedli, palacsinta, már elmerészelnék 60%-ig menni

2014. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sosem próbáltam, de mivel keményítő, én simán megpróbálnám akár teljesen :) Amikor az olajos magvas cuccaimba egy kicsi keményítődús valamit teszek, azok elég határozottan megjavulnak, amennyiben nem elég jók eleve :) Rizsliszttel helyettesítettem már búzalisztet, teljes sikerrel (persze gondolom, nem mindig lenne ez a helyzet, receptfüggő), zabos, rizslisztes és tápiókás kísérleteim is voltak (olajos magvak mellé adagolva őket), szintén jók...

Nekem a palacsintámban és a levesbe való galuskámban még csak keményítődús cucc sincs, mégis működnek, ebből is extrapoláltam :) De ugye, konkrétan nem tudom, én kipróbálnám kicsiben, az tuti. A tojásban gazdagabb ételekben, ahol a lisztnek kisebb szerepe van az állagban, jobb tud lenni a helyettesítés, ebben nincs semmi különös.

2014. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer!

A palacsintánál nincsen mire figyelni mert az igy is-úgy is lapos lessz. Viszont a kenyér amiben több a különbözö gabonák aránya il. magassabb a sima lisztnél, lepénnyé sülhet, ami nem szép kenyér.

2014. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A palacsinta a trükkösebb, mert szeret szétesni vagy törni, legalábbis nálam. Liszttel ugye nincs gond, de ha azt elhagyjuk, komplikáltabb lesz, főleg, ha extrém szénhidrátszegényen akarjuk megoldani. De ez már más téma.


A kenyér természetesen nem kel meg glutén nélkül (bár láttam már próbálkozásokat receptekben) s egészen más lesz, de attól még betöltheti a kenyér szerepét. Semmi gond nincs egy lepénykenyérrel, de azért el lehet érni nagyobbat és könnyedet is, legegyszerűbben felvert tojásfehérjével. De ez nem annyira az én asztalom, engem sosem érdekelt kifejezetten a kenyér, csak hogy legyen valami, amit más ételhez eszem és megfogható.


Most már kezd érdekelni, milyen a köleskenyér és a többi... :)

2014. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lényegében engem sem érdekel, hogy kenyér legyen a kenyér, hanem ahogy utolsó, te is írtad, legyen valami, ami helyettesítheti, amit ki lehet nevezni annak. Amit pl. egy reggelinél tudok enni a zöldségfélékhez és mondjuk tojáshoz, hogy hosszabb távon laktató legyen. Vagy egy rántottához, egy kenyérrel fogyasztandó főtt ételhez...
2014. okt. 19. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!