Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet, hogy nagyon nagy...

Lehet, hogy nagyon nagy hülyeséget kérdezek, de honnan lehet tudni, hogy egy leveshez milyen második illik?

Figyelt kérdés
Én valahogy simán képes lennék egy frankfurti leves után megenni egy nagy tál chilisbabot, anya viszont nem akart azt csinálni másodiknak, mert szerinte nem illik a frankfurti leveshez. Szóval csak ezért kérdezem, hogy ezt honnan lehet tudni, hogy mi illik egymáshoz meg mi nem? Vagy ez ilyen adottság, hogy amíg más egy frankfurti levessel is képes betelni és utána max valami kis könnyed dologra vágyna, addig vannak olyanok (mint pl. én), akik még képesek lennének egy nehéz leves után egy nehezebb másodikot is enni?
2014. aug. 26. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Épp ezért nincs olyan, hogy mi illik és mi nem. Mert nem vagyunk egyformák. Neked illik oda a chilis bab, anyukádnak nem, ennyi. :)


Persze vannak erre hivatalos "szabályok", de - hacsak nem séf vagy, aki étteremben főz, vagy iskolai menüt állít össze - neked nem kell, hogy a saját étkezésedben az mérvadó legyen.

2014. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2014. aug. 26. 22:00
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Valóban emberfüggő. Alapvetően nehéz leves után könnyed második "illik" s legalább az egyik étel legyen sós. Valamint két nagyon hasonló sem az igazi, pl. lebbencsleves után makaróni, tészta-tészta, ugye... Változatosan jobban illik s szélesebb körben arathat sikert, de tuti van, aki képes tésztát enni tésztával, nagy mennyiségben, annak lehet, hogy bejönne a fenti is.
2014. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem azért nem illik a frankfurtihoz a csilisbab, mert a bab és a káposzta is puffaszt(hat).

Amúgy igen, így van, nehéz leveshez könnyű második és fordítva, kivétel talán nyáron, amikor az ember amúgyis valahogy jobban kívánja a könnyebb ételeket. Ha a leves húsos (pl. gulyásleves) akkor utána valami desszertféle másodiknak.

De amúgy tényleg nem vagyunk egyformák, van aki nem tud elképzelni egy ebédet húsleves és sülthús nélkül, úgy más (pl. szívem szerint én is ilyen vagyok) simán meglenne hús nélkül és tömné kétpofára a palacsintát meg a máglyarakást :D

2014. aug. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
A húst pont nem írtam, mivel óriási klasszikus a vasárnapi húsleves, utána valami hússal... Még nálunk is az volt, szerencsére a többi napon nem nagyon volt hús, nekem így is sok volt.
2014. aug. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

en szakacsno vagyok itt egy pelda:

krumpli leveshez nem illik masodiknak a krumplis etel.. miert? mert ettel mar krumplit elotte eleg volt..

vagy lebbencs leves-masodiknak teszta nem jo: miert? mert elotte volt teszta (ugye nem csak a leves teszta az mas felallas) vagy ha pl eszel egy huslevest utanna szinte johet barmi :) ahhoz tobb minden "illik" de amit akarsz azt eszel:D pl a multkor: krumpli levest csinaltam,aztan pedig paprikás krumplit.. ezt kivántam ezt ettem:D de amugy: leves utan azert jo "konnyed" masodikat enni mert a leves eltelit.. a sok lé,vagy esetleg a sok hus,zoldseg akarmi.. de kinek mi :)

2014. aug. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Másrészt: ha a levesen törtpaprika van, akkor a másodikat már nem nagyon szokták szintén törtpaprikásra. Vagy ha a leves rántott leves, akkor nem nagyon szoktak főzelék-félét készíteni, mert ugye az is rántott.

Ha a leves savanyú, akkor sem készítel másodiknak savanyút

2014. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Spilerke válasza:
75%
Rutin és ízlelés kérdése.
2014. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen, a frankfurti is azért nem passzol a chilisbabbal, mert a leves is szeles és a bab is. Erős passzátszél, vagy szél-show lesz az eredmény. Gyengébb gyomrúaknak pedig puffadás.


Szóval a kérdésedre válaszolva olyan nemigen van, hogy egy leveshez milyen második passzol.

De a fordítottja működik, tehát, hogy adott leveshez néhány második nem passzol, vagy nem ajánlatos valamilyen okból, ilyen létezik, igen. Előző válaszolók is sorolták...

2014. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 *Victorique* ***** válasza:
#9 :D
2014. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!