Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéscomb szeletekből mit...

Sertéscomb szeletekből mit készíthetnék holnap rántott húson kívül?

Figyelt kérdés
Valami sütőben készíthető kajcsinak örülnék a legjobban.
2010. jan. 15. 21:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs sajtom :-(
2010. jan. 15. 21:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Tedd a szeleteket kizsírozott tepsibe.Készíts áztatott zsemléből tojással,petrezselyemzölddel,borssal pici szerecsendióval tölteléket(Ha van májad,akkor tehetsz azt is bele..Halmozd a húsra,tegyél rá főzőtejszínt és önts alá egy kevés vizet.Süsd a sütőben,míg a hús megpuhul.
2010. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szupi, mindenem van hozzá!! Épp írni akartam,hogy gombám sincs, mert az interneten böngészve sok ilyen receptet találtam. Ezt viszont most hallom először. Kipróbálom. Nagyon köszi!!
2010. jan. 15. 21:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Kb. hány fokon kell sütni, és mennyi ideig?
2010. jan. 15. 21:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Én közepes hőfokon szoktam sütni (gázon 5-ös fokozat).Általában 40 perc elég.Időnként ránézek,ha elfogy a víz alatta,akkor egy pohár melegvízzel pótolom.

Lehet,hogy nem tudod,de ha fővő ételt vízzel kell felönteni,akkor csak melegvizzel szabad,mert a hidegvíztől megkeményedhet a hús.Jó étvágyat hozzá.

2010. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 150-160 fokon sütném kb 15-20 percig, akkor megnéznék egy darabot, hogy átsült-e. (Régebben gázsütöben készitettem, de egy ideke van villanyos - ez csak a saccolt érték.)
2010. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szeletelj krumplit, mint ha hasábburgonyát csinálnál, majd belezúdítod egy kiolajozott tepsibe, megsózod, és nyomkodsz rá néhány pötty piros aranyat, és egy fej apróra vágott hagymát keverj hozzá. a hússzeleteket megsózod-borsozod fokhagymázod (fokhagymasóval, vagy tűzdeld meg fokhagymadarabkákkal) teregesd rá a krumplira, fedd le alufóliával, és hagyd sülni fél órát. Vedd le a fóliát, szedd le a húsokat, keverd meg a krumplit, húsok vissza, sülnek tovább. Ha a hús megsült, vedd le és és még süsd tovább a krumplit, amíg már egy picit zizegős lesz, ez még eltarthat egy ideig. Ha ez is megvan, húsok vissza a krumplira, hogy ne legyen semmi hideg. És lehet enni. Esetleg, ha megy a hagyma a családban, akkor még külön serpenyőben, olajon vagy akár zsíron piríts egy kis hagyma - fokhagyma mixet, és azt még rá lehet szedni a húsra, hadd cucogjon :-)

Igazából ebben a kajában krumpli viszi szerintem a pálmát, tehát nem baj, ha kevesebb egy picit a hús, meg jól össze is megy sajnos natúron, de akkor annyival több krumpli kell, és mindenki jóllakik :-)


Jó étvágyat holnapra, akármit is főzz! :-)

2010. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy beledumálok.

Fólia alatt kezd 30-40 percig 190 C-fokon, utána 4-6 percig fólia nélkül.

Jó recept!

2010. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok. Kipróbálom ma az elsőt, legközelebb meg a krumplisat is.
2010. jan. 16. 07:42
 10/10 A kérdező kommentje:
Megcsináltam az elsőt, és szupi lett. A hús puha, a töltelék fincsi. Ilyet gyakran fogok csinálni :-)
2010. jan. 16. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!