Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet spórolni házhoz...

Hogyan lehet spórolni házhoz szállíttatással bevásárlás helyett?

Figyelt kérdés

Az idő spórolást azt értem, de a többit nem, ha 5-6000 Ft-ért hozzák házhoz. Én ha vásárolni megyek általában nem veszek a bevásárló lista mellé még ezt-azt 5-6000 Ft értékben.

De viszont kíváncsi lennék, mert lehet én értettem valamit félre.


2014. júl. 28. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamit nagyon elnézhettél. Nincs az a webáruház, ami 5000 forintos házhozszállítási díjjal működne, így nem rendelne tőlük senki. Van, ahol megszabnak egy minimum összeget, amennyiért rendelned kell, szerintem ez lehetett az az öt-hatezer forint, a szállítás ezer fölé nem nagyon megy. Spórolni úgy lehet, hogy egyszerre sokmindet veszel, mert a legtöbb helyen annál alacsonyabb a szállítási díj, minél többet vásárolsz.
2014. júl. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem mindenhol kérnek házhozszállítási díjat... például most rendeltem neten egy frizsidert és ingyen kihozzák, figyelni kell azt is ki hozza ki ingyen, illetve pl. a mediamarktban (de több helyen is láttam már, sőt rendeltem is így) vannak bizonyos akciós termékek és ezeknek nincs házhozszállítási díja. Illetve pl. a tesco az egy ezrest kér, ha pl. busszal vagy kocsival mennél ki a tescoba akkor az út is ennyibe kerülne. Tescobol mi a szomszédommal úgy rendelünk, hogy 1 hónapra előre, liszt, cukor, olaj, víz stb. amiket nehéz is lenne cipelni, és a fuvardíjat elosztjuk egymás között így 500 forintra jön ki fejenként.

[link]

e-magnál pl. ingyenes de van több helyen is illetve egyes termékekre vonatkozik az ingyenesség.

2014. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Speckó dologért ha elmész kocsival vagy tömegközlekedéssel az is megvan annyi (kivéve ha bérleted van). Ha a bevásárlást intézed így, akkor meg nem pakolsz semmi feleslegeset a kosárba.

Nézd csak meg Google útvonaltervezővel milyen messze van hozzád ahová bevásárolni jársz, rögtön kiírja a benzinköltséget is. Nekem pl a Tesco oda-vissza 900Ft, több mint amennyiért ők kihoznák. Persze alapvetően egy közelebbi boltba járok, de hetente-kéthetente megyek a Tescoba is.

2014. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem ha veszel egy kádat pl. a baumaxban akkor 8000 forintot kérnek ha hazahozatod és még sorolhatnám és itt neked be kell menni az üzletbe is. Továbbá ha vásárolsz bárhol bútort 8-10 ezer alatt nem úszod meg (ikeát sem)
2014. júl. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet félreértettem, hogy 5-6000-et kell minimum rendelned és ha 1000 Ft a házhozszállítás a tesconál, akkor az megéri! A benzin jön ki max belőle, és megmarad az időm, nem vásárolok feleslegesen, és nem cipekedek! Szuper! Köszönöm szépen a felvilágosítást! :)
2014. júl. 28. 08:43
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha már rendelsz, akkor érdemes nagy tételben, mint mi csináljuk, akár egy szomszéddal is összefoghatsz.

Só, liszt, cukor, olaj, wc papír, vegyszerek, mosópor, víz, sör, tészta. Főleg ilyesmit rendelek, kávé, amit ismerek, főleg azokat a termékeket és több hétre gondolkodj előre. Zöldséget, húst nem nagyon szoktam rendelni, de pl. mirelitet simán lehet. Eddig egyszer rendeltem húst, az friss és finom volt, de jobban szeretem ezt megvenni a közeli hentesnél.

2014. júl. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pont azt akartam kérdezni, hogy ha fagyasztott vagy hűtött cuccot is lehet rendelni? Ha pl húst kérek, akkor nem a rég ott maradtat adják? :/
2014. júl. 28. 09:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még sose rendeltem a Tescoból, de a húgom rendszeresen, illetve neten is volt cikk (divany.hu talán), letesztelték. Pékárúból és gyümiből jobbat vittek ki mint ami a boltban van, hús most nem rémlik hogy arról írtak-e. De az a lényeg hogy semmit nem vagy köteles átvenni. Megnézed és eldöntöd hogy kell-e. Illetve most nyáron van ilyen akció hogy féláron van a kiszállítás, ami ha jól értelmeztem 600Ft helyett 300Ft, tehát az 1000-nek a közelében sincs. És a karton vizeket fölviszik az ajtódig (már ha ez egyáltalán érint :), de volt ismerősöm aki kimondottan ezért rendelt néha, mert nem volt liftje :p ).
2014. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

En a hetkoznapokban szivesen jarok boltba (Spar, cba nagysagu helyekre, nem Auchanba), mert szeretek elcsabulni, ha szep gyumolcsot-zoldseget vagy valami kulonlegesseget latok.

Viszont az alapelelmiszereket havonta rendelem. Ilyenkor biztosra megyek, a bevallt markakat vasarolom, igy nem er meglepetes. Pl. So, nyirfacukor, barnarizsek, szaraztesztak, gersli, bulgur, fuszerek, vizek, 100% os gyumolcsle es zoldsegle, mirelit zoldseg, mirelit halfile,zsebkendo, konyhatorlo, tehat ami sok helyet foglal a csomagtartoban vagy/es nehez.

De friss arut, legyen szo tenyleg barmirol, azt szeretem frissen venni minden nap.

2014. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szerintem én is ki fogom próbálni! :)

2014. júl. 28. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!