Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök a héten és mit...

Mit főztök a héten és mit terveztek hétvégére az ünnepre?

Figyelt kérdés

Egy kis gondolatébresztőnek szánom a kérdést, hátha sikerül pár jó ötletet kapni.

Még a mai ebédről sincs elgondolásom, pedig lassan el kellene kezdeni.



2014. jún. 3. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vanilias epres gyumolcsrizs lesz az ebedunk. Keszitsd egy sima tejberizst, vaniliaruddal, vaniliaeszenciaval (elhagyhato, de en mindig teszek bele ezt is, igazan jo izt ad). Turmixolj ossze epret es tojasfeherjehabot, es ha kesz a tejberizs, keverd oket ossze. Mehet a hutobe egy kis idore, mert hidegen az igazi, talalasnal tegyel a tetejere friss gyumolcsszemeket, akar epret, cseresznyet, malnat, afonyat,barmit.

Sokan desszertnek tartjak ezt az etelt, de szerintem nagyon tartalmas, boven jo ebedre is. A gyumolcs miatt vitamin is, nyirfacukorral pedig egeszseges.:)

2014. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez nagyon finom lehet, köszi. Igaz nincs minden hozzá, de eper, rizs, tej tojás van.cukor és porcukor van.

kicsit leegyszerűsítve, de kipróbálom ma :=D

Köszönöm szépen.

Azért még jöhetnek az ötletek a hétvégére főleg,ha valaki idetéved és elolvassa a kérésemet.

2014. jún. 3. 10:45
 3/8 edit1979 válasza:
100%

Szia!


Egyik nap a férjemnek fogok kedveskedni: hirtelen sült mexicói fűszeres tarja paradicsom salátával, másik nap pedig rakott krumpli lesz az én kedvemért :-)


Üdv

Edit

2014. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma zöldborsópörköltet ettem tésztával és saláta salátával.

Szerepelt az étlapon mostanában: dreher sörpecsenye (nosalty), borsóleves, spárgakrémleves, epres-rebarbarás pite, sült hurka - sült kolbász krumpli pürével és mindent bele salátával, vajban sült csirkemell rizibizivel....

Tervebe van véve: kertészleves á la nosalty, muszaka, tadka dal parathaval és raitával, óbudai túrós csusza, gombás rakott krumpli, csirkemell csíkok Orly módra ezzel a krumplisalival: [link]


Ha még mindig nincs ötleted, akkor ezek közül a borsópörkölt és az Orly csirke a leggyorsabban elkészíthető.

2014. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap zöldborsó főzelék volt és csontnélküli csirke felsőcombból pörkölt, utána meggyes-cseresznyés lepény, ma a maradék pörkölthöz kifőztem tésztát és tejfölös uborka salátával ettük, utána egy fagyit.

Holnap rántott tök lesz kapormártással és sült burgonyával vagy rizzsel. Holnapután lecsó lesz, ma vettem bogyisz paprikát a piacon, már végre kapható volt.

Pénteken valamilyen leves lesz és túrós csusza, szombat vasárnapra pulykaszárny középből lesz leves és még gondolkodom a továbbiakon. Túrótortát azt biztosan sütök hétvégére, míg kapni epret.

2014. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtatok, mindenkinek köszönöm. Most már van miből szemezgetni. Egyik finomabb, mint a másik.
2014. jún. 3. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szombat:

- hurka mexikói zöldséges grízzel (ugyanolyan, mintha rizibizit csinálnál, csak rizs helyett grízt)

- majdnem-frankfurti leves (debreceni, répa, zöldség, krumpli, paprikás rántással).


Aztán vasárnap:

- előző napi leves

- fahéjas-almás-csokis muffin

- barátom pedig zöldségkenyeret sütött (gyümölcs helyett sonka, brokkoli, és mexikói zöldségkeverék), én pedig mártást hozzá (joghurt, mustár, rozmaring-majoranna-bors és foki)


Hétfőn este szedtünk bodzát, amit kirántottam (sörtésztában), porcukorral


De volt még tészta: spenót-, csirkedarabok tejszínes-sajtos mártásban (maradék csütörtöki ebédje, a Kisbigből hozta nekem :))

2014. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az elso vagyok, orulok, ha kiprobalod, remelem neked is annyira izlik, mint nekem. Barmilyen gyumolcsbol elkeszitheted. Sot, en most azt talaltam ki, legkozelebb ugy keszitem, hogy maradt a vanilias tejberizs rizsfelfujtnak, es mazsola helyett (mert azt semmi penzert nem tennek bele), malna, afonya es meggyszemeket teszek bele. Kedvet is kaptam hozza most, a heten kiprobalom igy.:)

Hetvegere kulonosebben nem tervezek, nem jellemzo ram semmi aprolekos konyhai tevekenyseg, annyi minden mast tudok csinalni, amit tenyleg elvezek, nalam a gyorsan-finomat elv dominal.:)

Ma pl csak csirkemellet sutok ki, egyszeruen olivan, melle egy gorog salit osszedobok.

Tegnap pedig zoldseg"chips"et csinaltam. Nagyon vekonyra szeletelt gombat, cukkinit, zellert, sargarepat es karalabet kokuszzsirral kikent tepsibe szortam, es tettem kozejuk-rajuk is egy keves kokuszzsirt. Zoldfuszer a tetejukre egy keves es mehet is a sutobe. Idokozben parszor megforgattam oket, de ennyi. Snidlinges-ujhagymas natur joghurttal ontottem le. Szuper!

2014. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!