Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség, kacsát sütnék...

Segítség, kacsát sütnék egészben, de benne maradtak a belsőségek. Hogy szedjem ki?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 2,5 kilós nem fagyasztott kacsát, amit egészben sütnék ki.

Tudnátok videós linket ajánlani? Eddig csak szárnyas bontást találtam.

Sütöttem már combot és mellét, de még sosem beleztem ki állatot - nem volt vidéki rokonság, tyúkot tartó nagyi :-)

Nem szeretném, hogy tönkre menjen. Nagyon köszönök előre is minden segítséget!


2014. ápr. 17. 21:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Amit még a páciensről tudni érdemes: fiatal, kopasztott, fejét vesztett, talp nélküli és szeretne nagyon finoman megsülni.
2014. ápr. 17. 21:52
 2/9 acelsziv ***** válasza:
felvágod a hasát és kikapod a beleket. A májat, a szívet, a zúzáját.
2014. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Ezt én is így gondoltam. Ha ki is kapok mindent a hasán át és levágom a püspökfalatot, akkor összevarrjam? Töltve sütném, nem akarom, hogy kifolLyon.

Ha a nyakáról lehúzóm a bőrt és levágom, akkor a nyelőcsövet a testüregen át szedjem ki?

2014. ápr. 17. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 acelsziv ***** válasza:
ahogy mondod és igen, stoppolni kell.
2014. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fúú, köszi kedves, nekem nem jutott volna eszembe a gooooogli! Aki beírja a képkeresőbe, hogy kacsa bontása, az ugyanúgy nem ért hozzá, mint ahogy én sem. De én szeretném megtanulni. Városban nőttem fel, még ha akartam volna is tiltott lett volna a háztáji állattartás.
2014. ápr. 17. 22:12
 7/9 A kérdező kommentje:
@Acelszív neked tényleg köszi!! :-)
2014. ápr. 17. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Tévedsz:)) Semmi köze a bontási tudománynak a gugli használatához.

Tanulni meg hasznos dolog. Most éppen egy finom sült kacsa lesz az eredménye.

2014. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell a hasát felvágni, alul a kis lyukon is ki tudod húzni a belsőségeket, a gigát meg a nyakánál kihúzod.
2014. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!