Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan olcsó, gyors és könnyű...

Olyan olcsó, gyors és könnyű süti receptet írtok nekem, amit most délután is össze tudok dobni estére? De légyszi csak egyszerűt, amit "elrontani se lehet".

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 14:25
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Ezt nem fogod elrontani:

Neve: Bögre-süti.A recept: választasz egy bögrét,azzal mérsz mindent.2,5 bögre finomliszt,1 bögre kristálycukor,1 bögre tej,fél bögre( max 3/4 bögre) étolaj,1 tojás,1 sütőpor.

Rakhatsz bele még kókuszreszeléket vagy fahéjat,a tetejére tehetsz almakockákat,vagy akár bele a tésztába is,rajtad múlik.

Elkészítése: miután egy nagyobb tálba összemértél mindent úgy csak össze kell keverni(amennyire lehet ne legyen csomós,ha pici csomók lesznek benne,akkor várj vele egy kicsit és kavard újból,azidő alatt a csomók megpuhulnak egy kicsit a tejtől) ezután az egészet öntsd kiolajozott tepsibe,én szoktam alá rakni egy kis zsemlemorzsát is.

És be a sütőbe.Ha csak a tetejére akarsz pl.almakockákat tenni,akkor várj vele kb.10 percet,vagy amíg a teteje egy kicsit "megszikkad" és úgy tegyél rá gyüm.darabokat.

Kb.20-30 perc alatt sül meg nálam,picit nagyobb lángon,mint az alapláng.Jó étvágyat!!

2009. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2009. dec. 12. 15:01
 3/10 anonim ***** válasza:

7 perces mikrós süti:

1 bögre liszt

1 bögre porcukor

1 sütőpor

1 van. cukor

pici só

3 evőkanál kakaópor

1 bögre forró víz

1 tojás

Ezeket összekevered, kivajazott+ lisztezett Jénaiba öntöd és 750W -ot 7 percre beteszed a mikróba. (Ha csak 700W van akkor 10 percig hagyd bent)

Ha kihűlt és ketté szoktam vágni így két kis torta lesz belőle. Bevonom csokival és rászórok mandulát vagy kókuszreszeléket. Nagyon finom. Nem lehet elrontani és 15 perc alatt elkészül. (Míg a mikróban van el is tudsz mosogatni:))

2009. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bevallom, mikróban csak melegíteni szoktam, főzni, sütni nem, de ki fogom próbálni,köszi.
2009. dec. 12. 15:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam és láss csodát MŰKÖDIK!!! (a 7 perces süti írója)
2009. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit off. A 7 perces süti írójától kérdezném, hogy le kell a jénait takarni vagy csak úgy, fedő nélkül tegyem a mikróba (szeretném kipróbálni a receptedet:) ! )?
2009. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem az eredeti 7perces sütis vagyok, de én is szoktam csinálni és én nem takarom le.
2009. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 7 perces írója: NEM SZOKTAM SEMMIVEL LETAKARNI!!!!
2009. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
köszi! most már én is megsütöm :)
2009. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tényleg nagyon finom és egyszerű. Én is megcsináltam. =)
2010. febr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!