Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Széntabletta színezéshez? Bevált?

Széntabletta színezéshez? Bevált?

Figyelt kérdés
Kisvakond tortát készítenék, és a kis figurához fekete alapanyagot vagy színezéket kellene használnom (nem vennék nagy adag marcipánt vagy fondantot). Ilyen kis mennyiségben használhatok széntablettát? Valakinek bevált színezésre, valóban szép fekete lesz?
2014. febr. 12. 19:03
 1/7 anonim válasza:
Igazán fekete nem hinném hogy lenne tőle. Vegyél egy kis tasakos szinezéket,attól sokkal szebb fekete lesz.
2014. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen használni akarod, akkor használd. A széntabletta (porrá összetörve, szétdörzsölve) azonban nem színezék (nem oldódik vízben), hanem pigment, azaz szilárd anyag (szén). Mivel adszorbens, ezért megköti az ízanyagokat is, tehát íztelen lesz, amibe bekevered. Kísérletezned kell, hogy milyen a festőképessége, mert lehet, hogy a marcipán masszához olyan menyiségben kell hozzáadni, hogy esetleg nem lesz állagtartó (a szén ugyanis nem nedvesedik). Talán ha a mázba kevered és fekete festékként használod, az is jó. Tulajdonképpen nem gyógyszer abban az értelemben, hogy nem szerves vegyület, tehát bátran használhatod, csak a "konyhatechnológiai" alkalmazás mikéntje és sikere lehet a gond.
2014. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én marcipánhoz vettem itt zselés ételszínezőt:

[link]

Kb. 1000 Ft körül van, de nagyon kevés kell belőle, sokáig elég, és szépen lehet vele bármit színezni.

2014. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nézelődtem most a neten, és azt látom, hogy a széntabletta kb 1000 ft-ba jön ki, és láttam fekete marcipánt 250 g, ami 750 ft, vagy fondant is van. Akkor lehet jobban megérné?
2014. febr. 12. 19:18
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
A kettesnek lehet, hogy igaza van, de az áfonyás és szedres joghurtok szinezőanyagának egyik fontos összetevője.
2014. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A széntabletta régen volt tabletta, most szénkapszulát lehet kapni, amiben teljesen poralakú a szén. a kapszulányi por kevés vízben oldódik is, és jól lehet fele színezni is.

Ám! valóban olyan drága, hogy ezerszer meggondolnám, hogy vegyek-e egy dobozzal egy süti kedvéért.

Szóval bevált, de nem éri meg.

2014. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Létezik széntabbletta és szén kapszula is.Valóban drága, ezért ha nincs otthon a házipatikádban vagy nem tudsz kölcsön kérni egy-két szemet lehet tényleg jobban jársz kész fekete fondant vagy marcipán beszerzésével.Ha viszont hozzájutsz gyönyörű fekete színt tudsz vele elérni festéssel, ne az anyagában való színezésre értettem hanem festésre.Rendszeresen használom festésre a fondanton, kevés aromával elkeverve.Az elkészített kisvakondot szépen készre tudod vele festeni.

Ebben amit írtam semmi tudományos nincs, viszont tapasztalat annál több :)

2014. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!