Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S.! Lehet, hogy tönkrete...

S. O. S.! Lehet, hogy tönkretettem a serpenyőt?!

Figyelt kérdés

Császármorzsát szerettem volna készíteni, már javában készült az étel, mikor füstszagot éreztem, az oldalán leragadt kaja odaégett, és utána kivettem mindent, és megpróbáltam elmosni a serpenyőt, de nem sikerült, beáztattam mosogatószeres vízbe, azzal a vécékefe-szerű sikálóval is dörzsöltem, de semmi, és vastag rétegben bele van ragadva a kaja! Mit csináljak??? Anya kinyír, ha meglátja, mit műveltem, pedig csak meglepetést akartam szerezni, míg távol van, de ehelyett a szívinfarktust hozom majd rá...

Nincs valami makacs oldószer, ami talán segíthet még rajtam? Ezt olvastam: ecet+szódabikarbóna, segíthet?


2014. jan. 30. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha teflonos volt és felégett az alja, akkor már hiába mosod.
2014. jan. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen serpenyő, sima fém, teflon vagy kerámia bevonatú? Mert nem mindegy, hogy mivel kezeled. Ami biztos: áztasd forró mosogatószeres vízben, és fakanállak próbáld lekapargatni róla a ráégett cuccot. Apránként le fog jönni.
2014. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a serpenyöbe öntesz mosogatószeres vizet és felforralod benne, akkor felválik a leégett réteg.
2014. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
domestos leszedi.nyomdrá és hagyd állni
2014. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg.van-e otthon zsíroldó (WellDone,vagy más márkájú,spriccelős flakonban szokott lenni) vagy sütőtisztító spray! Ha találtál,azzal fújd be,de vigyázz,hogy mást ne fújj össze vele.Pár perc múlva leoldódik az egész,nem kell sikálni sem,ha még marad valami,ismételd meg.
2014. jan. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül sikerült úgy, ahogy leszedni a szerencsétlenkedéseim maradványait, már csak egy nagyon kicsi égett rész van az alján a serpenyőnek! :) Amúgy teflonos, és a szódabikarbóna-ecet párosítást alkalmaztam, fel is forraltam, így szépen lehozta az égetett részejet!
2014. jan. 30. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!