Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sós süti szilveszterre? Van...

Sós süti szilveszterre? Van valami jó receptetek? Házi buli lesz és édeset már terveztek dögivel, én sósat szeretnék.

Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Virslikrémes párna, göngyölt virsli, sajtkrémes kosárka. Nosalty.hu-n van rengeteg ötlet.
2013. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én szerencse malacot, sajtos párnát és lábtörlőt sütök [link]

[link] / [link]

2013. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudom, a pogácsa nagyon snassz, de mégis minden társaságban, mindig ez az, ami a legkelendőbb. :D


Én ezeket fogom sütni:


[link]

[link]


Illetve szoktam olyat, hogy veszek készen hajtogatott tésztát, kinyújtom, kockákra vágom, és megtöltöm, kiflinek feltekerem, és úgy sütöm.


Mehet bele akár virsli, füstölt kolbász. Vagy bacon sajttal, és snidlinggel... vagy sonkakrém... bármi, ami bírja a sütést!

2013. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

SAJTOS HABROLÓ TÉSZTA


Hozzávalók a tésztához

• 30 dkg liszt

• 25 dkg margarin

• 1 kk só

• 2 ek tejföl

• 1 darab tojás

A tésztához a vajat a liszttel és sóval elmorzsoljuk, majd a tejföllel könnyen kezelhető tésztává gyúrjuk és 1 órát hideg helyen pihentetjük. A tésztát kb. 1 cm vastagságúra kinyújtjuk, és felvágjuk kb. 2 cm széles csíkokra, ezeket a csíkokat pedig kb. 10-15 cm hosszúságúra hagyjuk. A habrolócsőre úgy tekerjük fel a tésztákat, hogy minden csík fedje egy kicsit az előző csíkot. Tojással lekenjük és 180 fokon kb. 30 percig

sütjük. Még melegen leszedjük a csövekről, és kihűtjük

Töltelék : 25dkg mascarponét 2 evőkanál tejfölel kikeverünk 20dkg reszelt trappista sajtot ,10dkg reszelt sajtot elkeverünk a krémbe : a krémet a rolókba töltjük. A roló végeit reszelt sajtba mártjuk.

2013. dec. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tippeket :)
2013. dec. 29. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajtos csiga! Nem az élesztős, hanem az omlós tésztájú. Írd be a keresőbe, isteni, nem lehet abbahagyni.
2013. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek mindig sikeresek: turos pogi, sajtos taller, sajtos rudacskak kremsajtos tesztabol es reszelt fustolt sajttal, sajtos- sos hazi kreker, baconos csavart, minipizza, pizzakremes taska leveles tesztabol.
2013. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Fűszeres sajtos rúd


Egyenlő mennyiségben gyúrok össze lisztet, margarint, főtt burgonyát és reszelt sajtot.25dkg mindenből.



A burgonyát a sajtreszelőn reszelem le, ha kihűlt, vagy még forrón összetöröm és hagyom teljesen kihűlni. A lisztben elmorzsolom a margarint, sózom és a többi hozzávalóval együtt összegyúrom. Kétfelé osztom, és más-más fűszerekkel ízesítem. Az egyik felébe borsot, pirospaprikát, őrölt köményt, a másikba apróra vágott friss zöldfűszereket teszek (petrezselyem, snidling, kakukkfű – , de szárítottat is használok, ha nincs friss. A hűtőbe teszem pihenni egy fél órára, majd kinyújtom és kb. 1 cm vastag rudakra vágom vagy 0,5 cm vastagságúra.

Lehet furán hangzik de oltári finom,nálunk a zöldfűszeres viszi a pálmát

2013. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!