Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csokikrém recept, ami nem...

Csokikrém recept, ami nem geil, és jó fondant (cukormáz) alá? Illetve ezt a krémet kenném a rétegek közé is.

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami pudingos krém? A vajas krémek nekem nagyon nem jönnek be...
2013. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

akár...igen, a vajasak nagyon tömények tudnak lenni.

A lényeg,hogy jó legyen a fondant alá,és finom is legyen:)

2013. okt. 1. 14:30
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]

ez milyen?túl margarinos igaz?

2013. okt. 1. 14:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Én épp hétvégén csináltam egy isteni csokitortát, ne ijedj meg, kell bele vaj, de köze nincs a csúszós, vacak vajas krémhez, azt én is utálom.


1 főzős csokipudingot készíts el 3 dl tejjel 3 ek. cukorral, majd olvassz bele 1 tábla 75 %-os étcsokit. - ha kész hűtsd le, amíg hűl habverővel habosíts fel 20 dkg szobahőmérsékletű vajat (nem margarint!!) 3 ek. porcukorral (én gépi habverővel 5 percig vertem a legmagasabb fokozaton) - amikor kész keverd bele a kihűlt csokis pudingot. (tölteléknek és bevonatnak is jó)

Nagyon-nagyon finom! :)

2013. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]

és ez???ez elég jól hangzik:)

2013. okt. 1. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tejszint felmelegítem, majd étcsokit felolvasztok benne, szerintem ez a legfinomabb csokikrém, hűtőbe teszem, és ha megdermedt habverővel krémesre keverem, torta tetejére is jó, a torta belsejébe szoktam hozzáadni keményre vert tejszinhabot is, ez kicsit lágyítja a csoki ízét és mehet bele kis rum is, vagy pirított tört mandula, vagy mogyoró.
2013. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!!nagyon jól hangzik a pudingos krém!!

Igazából a fiaim szülinapi tortájához keresek jó receptet.

Olyan tortát szeretnék,amiben piskóta van alul felül,középen piskóta rolád,csokikrémmel,kívül fondant szigorúan versenyautóval díszítve:))

lehet nagy fába vágom a fejszém,de olyan jó lenne ha összejönne:)

és piskótának milyen receptet ajánlotok?azt tudom,hogy a roládé más mint a sima...én eddig mindig vizes piskóta recepttel sütöttem,de az most nem lenne jó sztem,valami "töményebb" kéne ami jobban hasonlít a rolád tésztájához.

2013. okt. 1. 15:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy keso de leirom az enyemet: en dr oetker etcsokis pudingport csinalok de tejszinnel es cote dor etcsokival majd tojasfeherjevel lazitom. Nagyon finom,magaban is:)
2013. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fondant alá nem szabad pudingos ,cukros krémet rakni.Feloldja a fondantban levő cukrot és az megfolyik a tortán.Ezt tapasztalatból mondom,rengeteg burkolt tortát csináltam már.Egy alap vajas krémet szoktam alá csinálni,ha csokis a torta teszek bele kevés kakaóport.
2013. dec. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!