Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A hét végén " 4 napos ünnepre...

A hét végén " 4 napos ünnepre " főztök, vagy ugyanúgy, mint máskor?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha itthon lennénk, ugyanúgy minden nap főznénk, mint ahogy máskor. Nem leszünk itthon, így főzni sem kell, étteremben fogunk enni. Nem is értem a kérdést. Hogy lehet "4 napos ünnepre" főzni? Miben más, mint a hétköznapi főzés? 4 napra előre és ugyanazt enni 4 napig? Vagy mit takar ez?
2013. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor valószínű nem érthető a kérdésem. Eszembe sem jutna, négy napra előre megfőzni, soha nem is szoktam.

Arra lettem volna csak kíváncsi, hogy az ilyen összetorlaszolt "ünnepekre" ki, hogy készül.

Részemről a szombat az szombat és tovább, aug 20 pedig egy munkaszüneti nap.

A média így nyomja az emberek felé, hogy 4 napos ünnep, pedig nem az.

Pl a karácsonyt már 6 naposnak vetítik előre.

Kár, hogy nem értetted meg, de azért köszönöm a válaszodat.

2013. aug. 15. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ünneptől függetlenül főzök.


Hétköznapokon is szeretek néha különlegeseket főzni és 3 órát a konyhában szerencsétlenkedni ha úgy hozza kedvem, és van hogy hétvégén csak pizzát rendelünk.


Amikor kötelezően ünnepi a felhozatal, az csak vendégváráskor van, egyébiránt meg ahogy épp jólesik.

2013. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem értettem meg, mert én egy átlagos hétköznapon is megfőzök egy olyan menüt, amit más még karácsonykor se. Gyakoriak nálunk a különleges ételek, ami másnak akár már megfizethetetlen is. Szeretünk osztrigát, lazacot, angus marhát enni. Így én május 12-én is megfőzöm, ha épp akkor van hozzá kedvünk. De ünnepnapon is eszek grízes tésztát, ha azt kívánom meg. Nálam ez nem ünnepfüggő. Karácsonykor is mindig más van terítéken, és minden nap (24, 25, 26), míg régen a szüleimnél az volt a szokás, hogy már 24-én megfőzték a húslevest, kocsonyát, töltöttkáposztát, és 3 napig ezt tálalták fel annak, aki épp jött hozzánk az ünnepen. Na ez nekem elképzelhetetlen. Szerintem mióta külön élek nem főztem kétszer ugyanazt karácsonykor. Bár eleve ritkán készítek el két egyforma ételt, imádok kísérletezni. A nagy klasszikusok persze visszatérnek időnként, de minden tészta és húsételre előre legalább 1 millió verzióm van eltéve, így nem látom értelmét, hogy minden héten ugynaazt főzzem, és unásig együk.
2013. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy főzök, mint máskor.


Szombaton barackleves, rizses hús kovászos uborkával, barackos pite


Vasárnap bográcsban gulyásleves, hozzá fokhagymás kenyér, sajtos és túrós pogácsa


Hétfőn krumplifőzelék csirkepörkölt, lekváros és mákos táska


Kedden paradicsomleves, tepsis hús vele sült krumplival, zöldségekkel-paradicsom, cukkini, hagyma


Vacsorákra egyik nap csinálok spenótfőzeléket bundás kenyérrel és tükörtojással


Tervezek lecsót is.

2013. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nálunk ma lesz gulyás, csak kenyérrel, és hétfőn lesz spenót bundáskenyérrel, tükörtojással.
2013. aug. 17. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de én még sehol nem hallottam, hogy "a média négynapos ünnepnek nyomja" augusztus 20-át most. Ha az ünnepnap keddre vagy csütörtökre esik (és így a hétfő vagy a péntek is szabadnap lesz), mindig hosszú hétvégét szoktak mondani, nem megsokszorozódott napos ünnepet.
2013. aug. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!