Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vendégeket várok, köztük 2...

Vendégeket várok, köztük 2 konyhatündért is, akik mindig a legfinomabb, tökéletes kinézetű sütikkel kínáltak?

Figyelt kérdés
Most én is szeretnék valami szépet és egyben finomat is sütni, viszont a konyhatündértől nagyon messze vagyok :-( Tudnátok nekem valami kipróbált fincsi receptet írni, ami még nekem is sikerülhetne?
2013. aug. 10. 22:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki gesztenyegolyókat. a legtündérebb tündér sem tud fogást találni rajta, max a fogpiszkálót.

a gesztenyemasszát hagyod kissé kiengedni. kis golyókat formálsz és a lecsorgatott meggybefőttből egy szemet teszel a közepébe.

a gesztenyemasszát lehet dúsítani kekesz, vagy piskótadarálékkal, meggylével, kis rumaromával, kakaóval,fahéjjal stb.

a lényeg, hogy kis megformázott golyókat, meggyel a közepébe, egy tálcán fagyasszuk le kb 10-15 percre.

közben csokit olvasztunk gőz fölött ( vagy valami bevált csokimázt készítünk).

a golyókba fogpiszkálót ( vagy valami frappáns parti szendvicskardot tűzünk)és egy pillanatra belemártjuk az olvadt csokiba. azonnal rádermed a csoki, lehet csipkepapíros tálra, vagy más díszes kehelybe, tálkára tenni.

persze kínálásig hűtőben kell tartani.

2013. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok remek ötletet! :-)
2013. aug. 11. 12:25
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok. Jó a marcipánkocka linkje! :-)

2013. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!