Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megkóstolod rögtön? Mi illik...

Megkóstolod rögtön? Mi illik ilyenkor?

Figyelt kérdés

Arról van szó ,hogy ha valakinek viszel sütit pl vagy valami más ételt :

Én rögtön megszoktam kóstolni :

Visszont most az utbbi időben 3 szor jártam ,úgy hogy valamelyik szomszédom ,pont átjött amikor sütit sütöttem :

Szokunk vinni ,pár db -ha úgy adodik : Mi is kapunk : Egyik sem kóstolta meg . Nem mondtak akkor semmit ,köszönömön kívűl . 2 szomszéd pár napra rá mondta ,hogy finom volt : a 3 dik pedig már 1hete mindenröl beszél velem ,de a sütiről nem szól : Nem ömlengést várok ,csak tényleg nem tudom ,hogy ilyenkor ,hogy vagy mi illik :


2013. jún. 14. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet cukorbeteg, csak nem akarja az orrodra kötni.
2013. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kapuban nyomják a kezembe a sütit, biztos hogy ott nem fogok hozzá enni. Ha olyan a szitu, hogy behívom azt, aki hozta és be is jön, akkor feltétlenül leteszem egy tányérra vagy tálcára és megkóstolom. Az ilyen sütit ugyanis jó szívvel adják és aki adja, megérdemel ennyi figyelmességet. De ha valaki olyat hoz, amit én nem ehetek (az én esetemben ez valami fűszeres kaja), akkor megköszönöm és megmondom, hogy én ezt majd csak fájó szívvel nézem, amikor a párom eszi. Egyrészt nem szeretem a képmutatást, másrészt mi van akkor, ha most elkezdek lelkesedni és amikor nála vagyok, megkínál ugyanazzal és akkor kénytelen vagyok bevallani, hogy én azt nem ehetem meg. Ez egy nagyon kellemetlen és a másikra nézve sértő lebukás lenne.
2013. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a harmadik nem ette meg, sokan finnyásak és nem hajlandók bárki sütijét megenni. Volt egy kolléganőm, aki egyszer egy bulin megkérdezte a másik kolléganőtől, hogy ő sütötte-e, mert csak akkor eszik belőle, ha igen.
2013. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha valaki nem kóstolja meg. Nekem ugyan nem szoktak hozni, de én se kóstolnám meg rögtön. Ha úgy adódna behívnám az illetőt, főznék kávét és akkor talán.

De mondom nálunk a süti adás, sem szokás.

2013. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem illik rögtön kinyitni és megkóstolni!


Megköszönni illik, mikor átveszed, aztán utólag közölni, hogy nagyon finom volt, köszönöd, és később illik meghálálni.


Az illetlenség, ha utólag nem említi, hogy köszöni, finom volt; de az is udvariatlan dolog, ha rögtön elkezdi tömni magába, tehát ezt ne várd el!


Egyébként sem tudhatod, hogy nem épp előtte tömött-e be egy jó kiadós ebédet, és épp tele van, hiába guszta a süteményed.

2013. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
+ azoknak igaza van, akik szerint illendő behívni ilyenkor egy kávéra az ajándékozót és feltálalni a sütit! De semmiképp sem belecsámcsogni az ajtóban.
2013. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy értem, hogy a kérdezőhöz mentek három alkalommal éppen sütés közben.

szerintem nincs azzal semmi baj, hogy nem kóstolták meg a csomagolt sütit.azonban én ott helyben megkínáltam volna őket, még a csomagolás előtt, és akkor nyilván mondtak volna róla véleményt. (na persze biztos, hogy azt, hogy szuper, mert mit is mondanának... :))

ketten később ezt meg is tették, a harmadikkal , meg lehet, hogy egyszerűen elfelejtette.

Nálunk sem divat az ilyen süticsere, de, ha én kapnék én sem csomagolnám azonnal ki , csak megköszönném.

Természetesen legközelebb reflektálnék, hogy milyen volt.

2013. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!