Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg ennyi instant élesztő...

Tényleg ennyi instant élesztő kell, ennyi liszthez? Vagy félre van írva?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a sütit szeretném ma megsütni.A tésztába 3dkg instant élesztőt ír.Most néztem, hogy 1 tasak 7 gramm, vagy is 0,7dkg.Így több mint 4 csomag kell bele, miközben a csomagon rajta van, hogy 500 gramm liszthez van 1 tasak, a receptben pedig 300gramm liszt van!!

Most akkor rakjak ennyit a tésztába?2 tasakom van, meg még normál élesztőből 30gramm.

Aki tud segíteni kérem segítsen.Ma vendégek jönnek, és ezt akarom csinálni.

Köszönöm



2013. jún. 8. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Egész biztos vagyok benne, hogy külföldi recept forditása, és nem 3 dkg, hanem 3 g van benne - ez tünik reálisnak, mert egy csomag (7g) instant élesztöt 500 g (30 dkg) liszthez ajánlanak, igy a kb fele mennyiségü liszt és kb fél csomag élesztö arányban lennének.

Megnéztem elég sok külföldi receptet, mindenhol a fél kg liszthez 1 cs élesztöt irnak.


Használj fél csomagot és - ahogy írják is -, elöször futtasd fel rendesen az élesztöt, akkor garantáltan sikerülni fog.


Sok sikert.

2013. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Én is így gondoltam ahogy írod.1 csomag instant élesztőtől múltkor a tésztám majdnem a 3-szorosára dagadt!!Nem tartom reálisnak ezt a számot amit a recept ír..Meg hát elég érdekes íze lenne..arról nem is beszélve, hogy még az ablakon is tészta lógna ki a konyhából az tuti! :)

2013. jún. 8. 08:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, ha ennyire sokat tennél bele, akkor undorító élesztöíze lenne csak. A fél csomaggal viszont tökéletes lesz.


Majd irj vissza, hogy mit szóltak a vendégek!

2013. jún. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
összeraktam.Most tartok ott, hogy 3 órát pihen..de van még egy buktatója az egésznek.Ugyan is ha 30dkg liszthez szépen hozzáöntünk fél liter tejet, akkor kapunk egy csodás sűrű palacsintatésztát!!Majdnem még plusz 1 kiló lisztet hozzá kellett raknom.Így csak a tészta felét használtam fel..különben nem túrós pite lett volna, hanem tésztás túró.. :/ Nem baj..odaadtam a 2 éves kislányomnak, had gyúrja..legalább le foglalja magát piszkosul! :-D
2013. jún. 8. 09:38
 5/6 A kérdező kommentje:
éééés...félreolvastam...na mindegy..meglátjuk mi lesz.max megyek a cukrászdába valami ehetőé...
2013. jún. 8. 10:24
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak most van időm írni a tapasztalataimat! :)

Végül is nem lett rossz.A tészta kicsit olyan lett mint ha piskóta lenne..gondolom ha normál mennyiségű tejet rakok bele, akkor omlósabb lenne..de nem rossz.A túró része kicsit száraz nekünk így.Legközelebb rakok bele szerintem vanília pudingot, ahogy a túrós palacsintát is szoktam..egyébként szinte ugyan az az íze.

Nem rossz recept...legközelebb ha odafigyelek talán még jobb lesz. :)

2013. jún. 9. 09:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!