Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha langyos tejbe raktam bele...

Csakéénnvagyok kérdése:

Ha langyos tejbe raktam bele az élesztöt és túl melegre főtt a tej és beleöntöttem a tésztába, elrontottam a tésztát? Vagy lesz valami baja a tésztának? Lehet pótolni + élesztövel

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A gombák forró közegben elpusztulnak és nem kelesztenek!Nem kell a tésztába tenni!
2013. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos, hogy langyos volt az a tej, vagy "túl melegre főtt ".ha túl meleg volt, akkor elpusztultak az élesztőgombák, nem kellett volna a tésztára önteni.

utólag sem lehet plusz élesztőt beletenni.

Ha jó tésztát akarsz, előről kezded, még ha ráfizettél is.

sajnos ez a bizonyos "tanulópénz" esete, legközelebb biztos óvatosabb lesz, és sikerülni fog.

2013. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De hogy raktad a tésztába? Nem értem... Ha felfutott az élesztő a tejben, azt azért észreveszed, és ha sikerült a kovász, akkor jó lesz a tészta, ha nem lett jó a kovász, akkor meg miért tetted a tésztába? Vagy ha meg sem vártad, hogy felfusson, akkor mindegy milyen meleg volt a tej, akkor is elrontottad.
2013. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!