Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! Hogyan kell reszelt...

SOS! Hogyan kell reszelt tésztát csinálni? Semmi levestésztám nincs, és húslevesbe kellene valami. Sajnos nem tudom az arányokat.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 23. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két egész tojást és egy kis sót annyi liszttel gyúrunk össze, hogy jó kemény tésztát nyerjünk.Kis gombocokat készétünk és ezt reszeljük le : A tésztát egy kis időre tedd a hütöbe mert igy elég kemény lesz a reszeléshez. A tésztát most egy kis reszelőn átreszeljük s a nyújtódeszkán elterítjük. Tálalás elött néhány perccel befőzzük a levesbe ..

A reszelő kislyukú részén reszeld le .

2013. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én azt hittem nagylyukon kell:)
2013. ápr. 23. 09:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze lehet a nagy lyukon ,de még főzés közben dagad . Én jobban szeretem ha kisebb a reszelt tészta :
2013. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyanyám csurgatott tésztát tett a húslevesbe, ugyanúgy liszt, tojás, só, de az állagát hogyan találta el a mai napig nem értem, nekem mindíg vagy szétesik vagy nokedli lesz belőle, neki meg kb. egyforma szalagok lettek belőle.
2013. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:) már begyúrtam, nagyon szép sárga lett a házitojástól. most egy kicsit betettem a hűtőbe 3 kis ökölnyi gombócot,majd kipróbálom reszelve így is, úgy is. majd szemre döntök:)

A csurgatott tésztának én sem mernék nekiállni, mindig csodáltam azokat, akik közvetlen a levesbe tudták szaggatni:)

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2013. ápr. 23. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!