Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Instant levest milyen gyakran...

Instant levest milyen gyakran szabad ennie egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Hétköznap a menzán eszik, hétvégén elvileg én főznék, de az én leveseim nem ízlenek neki. Az instant (egy poharas) levesek viszont igen (a nagyobb adagú tasakos levesek sem, csak a poharas instantak).

Ha hetente egyszer vagy kétszer ilyet kap, az mennyire káros?


2013. ápr. 22. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem a legjobbak ezek a levesek de ha hetente 1-2 alkalommal eszik ilyet nem lesz semmi baja hidd el.Még mindig jobb mint a chips vagy a hasonlók.De ugye azt is eszik!
2013. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj, ne egye. Ezekben a levesekben rengeteg só van, meg emulgeálószerek, ízfokozók, egyik se olyasmi, ami igazán hasznos. Tudtommal különösen a só problémás, mert hosszútávon komoly szív- és érrendszeri panaszokat okoz.


Esetleg próbáljátok meg kitalálni, milyen leves ízlene neki. Vagy főzzetek együtt! Abból a levesből, amibe ő maga karikázta a répát, talán csak szívesebben eszik :)

2013. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer kétszer nem lenne káros, de olyan ízfokozókat tesznek bele, hogy majd tényleg nem akar mást megenni.

Tényleg próbálkozz vele, hogy együtt csináljatok valami gyors , finom levest, és hátha a közös élmény rávezeti arra, hogy az anyag és az ő főztje mégiscsak finomabb.

sajnos a menzás levesekbe is rengeteg ételízesítőt tesznek...(tudom, mert ismerősöm iskolakonyhát üzemeltet 1200 főre )

2013. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
... az anya főztje... /bocsi
2013. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan hány éves?mert ezek az istant levesek nagyon rosszak a szívnek(sajnos én is imádom)de talán a bögrés knor vagy maggie leveseket megeszi,ezekben kevesebb az izfokozó és jobb is.Esetleg csont levest kicsit fűszeresebben,lassan vedd el tőle a fűszeresebb kajákat hogy ne maradjon/legyen finnyás
2013. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!