Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kókusztej helyettesíthető...

Kókusztej helyettesíthető valamivel?

Figyelt kérdés
Kókuszízt szeretnék, de a kókusztej igen drága, és kevés mennyiség kéne belőle, szóval nem akarok annyit költeni rá, nem érné meg. Az működne, ha kókuszreszeléket áztatnék tejbe, esetlen kókuszaromát? Mit gondoltok?

2013. ápr. 15. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj házilag kókusztejet. 10 dkg kókuszreszeléket forráz le fél liter vízzel. Hagyd állni amíg csak lehet, a legjobb a 12 óra vagy akár egy egész nap, de persze ha nincs ennyi időd, akkor minél tovább. Majd szűrd le, nyomkod ki jól a reszelékből a vizet és máris kész a kókusztej.
2013. ápr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. ápr. 15. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem működne úgy, ahogy az első írja, a kókusztej egy nagyon sűrű, fehér folyadék, kizártnak tartom, hogy kókuszreszelékből és vízből elő tudnád állítani. Egyébként 300 forint körül van egy konzerv kókusztej, szerintem nem éri meg pepecselni vele. Bár attól is függ hogy mibe szeretnéd tenni.
2013. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Működik, én rendszeresen készítek. A titka, hogy állnia kell sokáig és szinte passzírozva kell átszűrni. Sűrű lesz.
2013. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tejszinbe turmixolom a kókuszreszeléket,hagyom állni pár órát és átpaszirozom,leszűröm.

Nem kókusztej,de hasonlóüan kókusz ízű és sűrű.

2013. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!