Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki aki cukrász?!

Valaki aki cukrász?!

Figyelt kérdés
Valaki aki cukrász vagy van egy nagyon tuti citrom töltelék receptje (citrom)tortába az küldje el nekem legyen szíves.!
2013. ápr. 10. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok cukrász, de ebből kettőt kipróbáltam, nekem ízlett mindkettő.


[link]


(Elsőt és negyediket próbáltam)

2013. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)Kipróbálom mindegyiket mielőtt landol a tortába.:)
2013. ápr. 10. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:

A citrom krém nagyon egyszerű, egy sárga krémet készítesz és azt ízesíted citrommal.

Én így készítem: fél liter tej, 15 dkg cukor, 3 db tojás, 7 dkg liszt. A cukrot a tojássárgájával habosra keverjük, hozzáadjuk a lisztet és kevés tejjel jól kikeverjük. A maradék tejet felforraljuk, majd langyosra hűtjük is hozzákeverjük a tojássárgás, cukros lisztet. Majd ismét vissza tesszük a tűzhelyre és kis lángon gyakori kevergetés mellett összeforraljuk, sűrűre. Ha habosan szereted akkor még melegen hozzá adhatod a kemény habbá vert fehérjéket.

Ez az alap krém amit ízesíthetsz egy citrom levével, ízlés szerint porcukorral citrom krémnek. Vagy egy vanília rúd kikapart belsejével vanília krémnek, esetleg étcsokival, rummal stb stb.

2013. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előbb írtam valakinek a tejszínes citromtortát:

[link]

Nálunk az egész család imádja. Hátha nektek is bejön. :)

2013. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.:) utolsó ez nagyon nagyon tetsziik.;)
2013. ápr. 10. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!