Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy nagyobb almából mit...

Egy nagyobb almából mit tudnék sütni?

Figyelt kérdés

tudom furán hangzik, egy alma, de maradt ki és szeretnék vele kezdeni valamit (nem magába megenni :)

csináltam már régebben muffint de nem lett jó az almás. amiket meg csinálnék azokhoz több alma kell. esetleg valami jó ötlet? nem csak süti receptek érdekelnek... köszi


2013. márc. 20. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Reszeld muffin tésztába ..
2013. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. márc. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
en megszokom sutni az almát, vagy pedig suru palacsinta tésztába forgatni,es bo zsirba ugy kisutni .Fahéjat rá,porcukrot ,és kész is :)
2013. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A férjem kedvence a kakaós puffancs, minden hétvégén meg kell sütni :)


1 nagy alma nagylyukún lereszelve

1 tojás

1 kis tejföl

1 kk fahéj

1 púpos kk szódabikarbóna (vagy sütőpor)

2 bögre liszt

----- összekeverni, ha kell, mehet bele még annyi víz, hogy nokedli tészta sűrűségű legyen

olajba szaggatni kis golyókat evőkanállal és nem túl forró lángon aranybarnára sütni (szűrőlapáttal szoktam időnként kevergetni, akkor mindenhol jól átsül)

egyből kakaós porcukorba dobni, megforgatni, tálra tenni - isteni!!

2013. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolso ez jo :) kb mekkora golyokat szoktál belle csináni ?
2013. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonló az almafánk:fél kiló reszelt alma, 15 deka liszt, 5 deka porcukor, 1 tojás, fél cs. sütőpor.

a megpucolt lereszelt almát, a hozzávalókkal kikeverjük, jól összedolgozzuk.

Evőkanállal forró olajba szaggatjuk, majd papírtörlőre szedjük, amikor mindkét fele szép aranybarna. fahéjas porcukorral megszórjuk.

a mennyiséket arányosan lehet csökkenteni, illetve növelni.

szóval kevesebb almából is lehet, bár én a receptet duplázni szoktam, olyan finom.

2013. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok - olyan fél evőkanálnyit szaggatok, kb duplájára nő meg - ha nagyon nagyra hagyom akkor előfordul, hogy kívül már jó, belül meg nyers marad

ebből az adagból mi négyen jól bekajálunk :)

2013. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!