Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki leírná nekem a saját...

Valaki leírná nekem a saját szavaival, hogy hogyan kell húslevest vagy csontlevest csinálni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fenn van a neten is, meg könyvekben is benne van, de ha valaki elmondja nekem lehet, hogy úgy könnyebb!
2013. márc. 7. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A megmosott húst odateszed kb. 4-5-6 liter hideg vízbe főni. Mikor felforrt, habos lesz a teteje, ezt a habot egy kanállal szedd le.


Utána tegyél a levesbe sót, borsot, egy fej hagymát, egy zöldpaprikát,ha van, fehérrépát és hadd főjön. (én még plusz egy-két leveskockát is szoktam beledobni).


Ha már ezek félig puhák, akkor mehet bele a karalábé, sárgarépa, én egy fej krumplit is szoktam beletenni, meg egy cikk fokhagymát is.


Mikor minden puha, és a lé is finom, a lét leszűröm, főzök bele levestésztát. A húst és a zöldséget kiszedem egy külön tányérra, és mindenki azt rak a levesébe, amit akar. :)

2013. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megmosod a húst/csontot.Bele egy nagy lábosba, ráengedsz hideg! vizet.Megfőzöd magában, mikor jól felhabzott, akkor leszeded róla egy kanállal a habot.Aztán bele a zöldségek, fűszerek, só stb. és együtt megfőzöd.Én leszoktam szűrni a levét és külön főzni hozzá egy kis lábosban tésztát.Nem nehéz:)
2013. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A megmosott húst (csontot) felteszem hidegvízbe, sót már rögtön belerakom. Amikor felforrt, a gázt leveszem alatta takarékra, attól kezdve ne forrjon, csak pöcörögjön. A habot leszedem róla (vagy evőkanállal óvatosan, hogy a színe ott maradjon, vagy lehet kapni habozó kanalat).

Ezek után belerakom a zöldpaprikát, 1-2 girizd fokhagymát, egy kisebb vöröshagymát és szemes borsot.

Amikor a husi félig megfőtt, akkor rakom bele a répát-gyökeret, karalábot, zellert, ha van a karfiolt is.

Ha készre főtt, leszűröm, a lét lábasban, a többit tálban.

A léből szedek ki egy kisebb lábasba, a leves-tésztát abban főzöm meg.

2013. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen hús, mennyi? Milyen csont, mennyi? Első, ha mondjuk van egy csirkeaprólékja, akkor is annyi vizet tegyen, amennyit irtál?
2013. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kedves negyedik! Ezt nem kérdezte.
2013. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bumbi02 ***** válasza:

Hús: én főképp egész csirkéből szeretem, (persze darabolva, de nyakától farhátig minden benne van), illetve sertés oldalasból. Sokszor keverem a kettőt.


Zöldség: vöröshagyma megmosva hogy még barna héj legyen rajta (nem az a száraz héj ami kívül van, hanem ami azután következik) Ez jó színt ad neki. Sárgarépa, fehérrépa, zellergumó, karaláb, gomba, tv paprika, fokhagyma.


Fűszer: bors + só (a só ugye nem fűszer de ide írom)


A menete pedig ahogy többiek is leírták:


Hidegvízben elkezdem főzni a húst, ha elkezd habozni, én nem habozok, és lehabozom a levest, majd utána só, bors és a zöldségek. Én szeretem bele még a krumplit is, jó pár szemet teszek hozzá. Végén leszűröm, és a húslevesben főzöm ki a cérnametéltet, daragaluskát hozzá.

2013. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!