Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok segíteni pár recepttel?

Tudnátok segíteni pár recepttel?

Figyelt kérdés

Az én tudományom kimerül a hal- és a tojáskrémmel. Úgy értem ilyen kence ficék téren :)

Két éves kisfiam viszont nagyon szeret ilyeneket, csak már unom ezt a két fajtát. Tudnátok mondani hasonló krémeket, amik gyorsan elkészülnek?


2013. febr. 27. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Próbáld meg:

1. Nagyon apróra vágott (reszelt) vöröshagymát dinsztelsz, beleteszed az elkapart májat (elsősorban csirke, de megteszi a sertés is), ízlés szerint fűszerezed: só, bors, köménymag, te tudod, attól is függ, mekkora a gyermeked.

2. Másik variáció, ha ugyanebbe, amikor már hűlt, főtt tojás sárgáját is belekavarsz símára.

3. Készíthetsz neki túró, pici vaj, tejföl, fűszerek, esetleg reszelt sajttal dúsítva körözöttet is. Mondjuk ez esetben azért a törtpaprikát elhagynám belőle

2013. febr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
2013. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jók, köszönöm!
2013. febr. 28. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én vegetáriánus vagyok,így nem tudok neked házi májassal és hasonlóval szolgálni.Viszont van három kedvenc krémem,ami kenyérre kenve isteni.(Legalább is nekem nagyon ízlik.)

"Kolbászkrém":

-1 kis csésze margarin,2-3 gerezd fokhagyma reszelve vagy zúzva,kb 10-12 dkg füstölt sajt reszelve,pici őrölt kömény,só és bors ízlés szerint

A hozzávalókat egy műanyag dobozban jól összekeverem,rárakom a tetőt és több napig is eláll.(A kolbászkrém nevet a füstölt-köményes-fokhagymás íz miatt kapta:) )

Ha már "kolbászkrém",akkor jöjjön a párja a "töpörtyűkrém".

-1 kis csésze margarin,4-5 evőkanál pirított szezámmag,pici só.Ezeket összekeverem és kész is.(Bár,megmondom őszintén,hogyha csak magam eszem,akkor egy kis újhagymát is aprítok hozzá.)

A következő krém,a nagy kedvencem.Ezt nagyon sokszor készítem.

-Sárgarépa krém:

-Egy kisebb sárgarépa lereszelve vagy egy nagyobb fele,egy fél doboz kis tejföl /20%-os/,pár deka reszelt sajt,pici só esetleg bors.Összekeverem,és már rakom is a kenyérre.

Ezt a fajta krémet nem tároltam még napokig,sőt semeddig,mert félek,hogy a répa és a tejföl vizet ver...

2013. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Még egy tipp babaának, nekünk nagyon bevált. ha sárgaborsót, babot, vagy lencsét fűzünk, mindig veszünk ki belőle, és botmixerrel pürésítjük. kis fokhagyma, vöröshagyma, (ami már az nagyadagba is belefőtt) nem árt.

szoktunk belefőzni sárgarépahasábokat is, ez is megy a mixbe.

szóval ezekből egy kellemes babának való fűszerezésű krém lesz, amit kis pirítóskenyér falatkákra szoktunk kenni. egyszerűen imádja.

van hogy fagyasztunk is le kisadagban, mert nagyon jól jön kiengedve, amikor már nagyon unalmas a szokásos máj,-hal és tojáskrém..

2013. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb ötleteket, el fognak készülni :)
2013. febr. 28. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!