Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztetek / sütöttetek ma?

Mit főztetek / sütöttetek ma?

Figyelt kérdés
recepteket is kérek.:))
2013. febr. 16. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Egyszerű mikrós sütit nagyon hamar kész és finom is

18/L

2013. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bécsi szelet,sült krumpli jégsaláta.Ehez igazán nem kell recept.
2013. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Zöldborsókrémleves

Milánói

2013. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ma semmit, de holnap chilis babot fogok :)

Itt van hozzá recept, bár én nem ez alapján csinálom:

[link]

2013. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hagymán pirított csirkemáj, krumplipüré, csípős almapaprikával. (F)
2013. febr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Savanyú levest készítettem üvegtésztával (Vékony csíkokra szabdaltam répát, zellert, bambuszrügyet, gombát, vörös- és fokhagymát, apró kockákra vágtam a húst. Feltettem párolni, mikor megpárolódott, akkor felöntöttem lével. (Volt most itthon erőleves alaplé.)Mikor megfőtt, beletettem az üvegtésztát, majd étkezési keményítővel besűrítettem, végül kevés ecettel savanyítottam. Ha van itthon, akkor szójaszószt és valamilyen gyümölcsecetet is használok, de nem volt.)

Tepsis húst sütöttem (Felkockáztam a húst, befűszereztem, mustárral és olajjal is bedörzsöltem, beleszórtam a tepsibe. Kockáztam még bele kolozsvári füstölt szalonnát (most ez volt itthon, csináltam már baconnal, főtt, füstölt császárral is), karikáztam főzőkolbászt és kolbászt, vöröshagymát. Felcsíkoztam néhány paradicsomot és paprikát, tettem bele egész gerezd fokhagymákat. Ezt lealufóliáztam és 200 fokra betoltam a sütőbe. 3 óra múlva levettem a fóliát és légkeverésen elpárologtattam a folyadék nagy részét.

Mivel reggelire hajában sült krumpli volt, így a maradék krumplit negyedekbe vágva beleforgattam a tepsibe, miután levettem róla a fóliát. Általában rizst vagy krumplipürét csinálok mellé.)

Salátát készítettem még hozzá (Tejfölbe kevertem tormát, majonézt és kevés kecsapot, majd savanyú uborkát reszeltem bele és a maradék apróra vágott paradicsomot.)

Túrós-tejfölös lepényt terveztem még be, de azt majd holnap! Pontosabban: ma!

2013. febr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tegnap még maradék volt: gulyásleves + káposztás tészta


Mára terveztem először:

resztelt májat főtt krumplival

rántott kelkáposztát

karaláb főzeléket.

Egy másik kérdésnél le is húztak úgy, mint más a WC-t


Most úgy gondolom, hogy lesz

karaláb leves

resztelt máj + főtt krumpli

A rántott kelkáposztát elkészítem holnap, hogy frissen egyem. Pedig nagyon nem szeretek minden nap nekiállni főzni. :))))

2013. febr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fokhagyma krémleves

Rántott szelet, rántott sajt, hasáb, majonézes kukorica.

2013. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!

A végén mégiscsak elkészítettem a rántott kelkáposztát is. A 8-as majonézes kukoricájáról jutott eszembe, hogy vacsira csinálok a rántott kelkáposztához egy kis tartárt + összedobok egy kis rizi-bizit, és tökéletes vacsim lesz.

2013. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

macaront :) keress rá neten

13L

2013. febr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!