Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha vendégek jönnek hozzátok...

Ha vendégek jönnek hozzátok ebédre akkor 3 fogásos ebédel készültök? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert a hétvégén vendégségben voltunk és rögtön második fogás került az asztalra : Ami nem baj csak nekem furcsa mert ha bográcsos buli van csak akkor szoktuk a levest kihagyni :: Otthon azt láttam ha ebédre hívok valakit akkor leves ,második süti ....
2013. febr. 12. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egyformák az emberek, nincs ebben semmi furcsa, bár tény, hogy mi magyarok eléggé levesesek vagyunk. De nem mindenki tartja a mindenféle tradíciókat, még vendég esetén sem.

Nekem személy szerint csak most alakul a saját házam, anyám pedig nem nagyon fogadott vendégeket (de akkor levessel, sütivel, mindennel). Én egyszer vendégeltem meg egy havert, csak sushi volt, ami az adott haver ízléséhez passzolt :)

2013. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kőbevésett szabály a többfogásos menü.

Én nagyon szeretem a családi/baráti társaságunkat, és mondhatom, hogy nálam a vendég "szent", de igen ritka,hogy duplaterítékes lakomákat csapunk.Talán karácsony, ami kivétel.

Ez nem lustaság, mert nem nagy erőfeszítésembe kerülne levest főzni, tálalni, hanem így alakult.

Azonban előfordul, hogy készítek sós falatkákat, sajtos-zöldséges harapnivalót, ha a vendégsereget le kell foglalni, amíg a főfogás elkészül.de csak éppen étvágygerjesztőnek.

A desszert az más, azt nem hagynám ki én sem :)

Ha jót főztek a vendéglátóid, és szívesen láttak, ne neheztelj emiatt rájuk.

2013. febr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ez az alkalomtól és a vendégektől is függ, de általában mi is 3 fogásos menüt szoktunk összeállítani.
2013. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 doboszoli ***** válasza:

Alkalom, és vendégfüggő.

A magam részéről ugyanolyan jól tudom érezni magam egy zsíroskenyér partyn, szalonna sütésen, bográcsozáson, flekkenezésen, mint damaszttal és ezüsttel terített ünnepi ebéden/vacsorán.

Szerintem az étel legyen a baráti, családi összejövetel része, ne a célja.

Nekem fura, ha megkérdezem valakitől, milyen volt a szilveszteri buli, és azzal kezdi, hogy a kaja jó, vagy éppen pocsék volt.

Mondjuk arra is volt már példa, hogy egy vendégségben a háziak által "meggyalázott" ételt,(amiről term. ott nem tettem említést, illedelmesen fogyasztottam belőle) másnap otthon megfőztem, mintegy bocsánatot kérve az ételtől.))

2013. febr. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!