Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Salátához balzsamecetet vagy...

Salátához balzsamecetet vagy almaecetet vegyek? Melyik a finomabb? egyáltalán milyen ízük van? Még soha nem kóstoltam egyiket se.

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a balzsamecetet ajánlom, egyik kedvenc salátám:


Egy fej jégsaláta

Egy sárgarépa

2-3 csomag mozzarella sajt

2-3 ek méz

4-5 ek balzsamecet

olívaolaj

bors


Salátát apró darabokra vágom, répát lereszelem, összekeverem, sózom borsozom. A sajtot felvágom és ráöntöm a salátára, összekeverem. Egy tányérban kikeverem a mézet a balzsamecettel, majd nyakon borítom a salátát. Keverés után kevés olívaolajat öntök rá.


Hogy milyen ízük van? Nem is tudom elmondani... kellemes mindkettő, de persze csak mértékkel, savanykás, egy kis kellemes mellékízzel.

2013. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ehhez a salátához persze lehet még sokmindent hozzátenni: galambbegy, rukkola, káposzta, salátakeverékek, stb... A hagymát és a paradicsomot nem ajánlom hozzá, de a pritaminpaprika a rukkolával jó, mert az édes paprika elveszi a rukkola kesernyés ízét.
2013. febr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ!!! :)
2013. febr. 5. 23:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Határozottan a balzsam ecet.

Ez az árában is megmutatkozik.

2013. febr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő van itthon, de sokkal gyakrabban nyúlok a balzsamecethez. Abból is a sötét színűt preferálom, egészen selymes íze van.
2013. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor balzsamecetet veszek! :)
2013. febr. 6. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!