Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi illik a sült alma mellé?

Mi illik a sült alma mellé?

Figyelt kérdés

Vacsorára sült almát szeretnék enni, de magában unalmas, még fahéjasan is. Mit egyek mellé?

Légyszi tartsátok szem előtt, hogy fogyózom, így olyan kaja érdekelne :) Valamiféle sajt például?


2013. jan. 29. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Töltött tojás
2013. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mivel töltjük a tojást? Nem vagyok nagy tojásos, de ha valami finom, meggondolandó lenne :)

Köszi a választ! Esetleg más vélemény?

2013. jan. 29. 15:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bacon. Kérek én is. :)
2013. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 minecodus válasza:
80%
Libamáj a legjobb,de szép kis ára van, de megteszi baromfimáj is.Hidd el nagyonjó a kettő együtt.
2013. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Kicsit olvasgattam receptek után, és egy sajátos megoldás felé hajlok: natúr krémsajt, bele picire vágott sonka. Ezt bele az almába, az egészet be a sütőbe. Szerintem nagyon finom lesz :D Ehhez tudok venni most hirtelen hozzávalókat. Reméljük, finom lesz ;)

2013. jan. 29. 15:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A főtt tojás sárgáját kiszeded, pici vajjal, tejföllel, apróra vágott hagymával ízesíted és visszatöltöd a fehérjébe. Én szoktam meglocsolni egy kis tartárral, de ha nem akarod, anélkül is lecsúszik.


Igen, lehet, úgy is, hogy pici hagymát dinsztelsz, belekavarod az elkapart májat, fűszerezed és a főtt tojás sárgáját is hozzá kavarod és úgy visszatöltöd a fehér részbe.

Én személy szerint ezt a variációt (ha már fogyózol) inkább főételként készíteném, és nem fahéjas sültalmához vacsira.

2013. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy fél camambert sajtot szeletelsz az alma mellé, rányomsz egy negyed dióbelet és úgy sütöd meg, egyedi finomízű vacsorád lesz.a fahéjat ezesetben hagyd el, de egy kis frissen őrölt bors mehet rá.
2013. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Finom fogyis melegvacsora pl az almaszeletek összevágott savanyúkáposztával összesütve. jó rostos, így laktat is.
2013. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

fahéjas naturjoghurt/kefír

citromos túróval is töltheted az almát, magházát kiveszed, jól körülvágod, amit kivágtál még kis almahúst azt a túróval+citrommal összekevered, visszatöltöd az almába rászórsz fahéjat és megsütöd


almás-céklás-répás saláta(ezek nyersen lereszelve, édeskések lesznek pici citromlével meglocsolva esetleg pitihatsz egy kis lenmagot is bele vagy durvára tört dióval bele mehet főtt husi vagy tojásszeletek, sonkadarabok, hal akár konzerves is


csirkemell közé tehetsz sajtot és abba még egy kéz vastagabb szelet almát, ez is nagyon finom


esetleg igazi vaniliaraomával, túróval és egy kis tejjel készíthetsz vaniliasodót azzal nagyon finom:)


sajt is jó hozzá vannak ezeke a mozzarella sajtgolyók semleges ízű egy kis sült almát el tudok mellé képzelni bár ezt még nem kóstoltam


gyümölcssaláta leöntve kefírrel, rászórva fahéj vagy sovány kakaópor


akármilyen hús mellé almakompót citromosan, fahéjasan, egy kis vaniliaaromával megbolondítva (ez persze attól függ hogy milyen alma, pl a zöld az savanyú straking finom édes)


joghurtból és almából kis tejjel tudsz készíteni fahéjas almalevest majd sütőben alfólián kisütve pár szelet almagerezdet meglocsolva citromlével, és amikor ez kész az almalevesre/be tébe "betét" gyanánt


sokféleképpen lehet amúgy variálni az almát

pl reggelire nagyon finom ha zabkorpából, tejből, sütőporból tojásból csinálsz palacsintatésztát ebbe vagdosol almát vagy reszelsz bele és a palacsintát megtöltöd mazsolás túróval, majd leöntöd pár kanál joghurttal rá fahéj és baromi finom reggeli:) ugyanezt gofrival is megtudod tenni


vagy zabkorpából/pehelyből zabkása fahéjjal felfőzve majd joghurt vagy az nélkül és almaszeletek vagy a korpát már reszel almával kevered össze és így főzöd fel


reszelt alma, tojás, zabkorpa ezeket összekevred kis gombócokat csinálsz belőle tepsibe kisütöd majd joghurttal meglocsolod


piritós-tk kenyeret(vagy ha pufirizts eszel akkor azt) megpiritod, megkened mézzeé, rá bőséges túróréteg, rá fahéj és a tetejére almaszeletek, vagy úgy is csinálhatod hogy minden tölteléket összekeversz és rákened a piritósra természetesen dió, mazsola, mandula mehet rá, vagy narancslevével vagy reszelt héjjával is összelehet keverni az édeskés ízt ad neki


rizs ebédhez, felfőzöd vízben, mazsolával és egy kis vaniliaromával plusz egy két deci tej, utána csinálsz vaniliaraomával joghurtból keveréket majd a rizshez kevered rá almaszeletek és hozzáütsz egy-két tojást és megsütöd így kapsz egy felfújtad, ez szerintem baromi finom kakaóporral(sima, natur)megszórod, vagy egy-két kocka étcsokit olvasztasz rá és meg van a tejberizs


céklakrémmel töltött tojás, ehhez megy a sült alma

2013. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az is nagyon finom, bár kevésbé fogyókúrás megoldás, ha kiszeded az alma csutkáját, és a helyébe narancshéjjal ízesített marcipánt töltesz. Ha megsült, akkor kis alkoholos pl rumos vaníliaöntettel leöntöd, kis darált cukros dióval megszórod. Isteni finom! Fogyókúra után érdemes kipróbálni :)
2013. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!