Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kis segítségre lenne szükségem...

Kis segítségre lenne szükségem. Hat felnőtt és egy gyerek részére mennyi húsból készítsek pörköltet?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok, így még nem vagyok tisztában a mennyiségekkel. Vendégeket várok hétvégére, de nem tudom, hogy mennyi húst vegyek, hogy elegendő legyen. Ti milyen húsból szoktátok készíteni?

Előre is köszönöm, kellemes napot mindenkinek! :)


2013. jan. 28. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Két kiló hússal számolj, akkor elég lesz. legfinomabb szerintem a marhalábszár, de sertéslapockából, combból is lehet nagyon ízletes pörköltet készíteni. persze nokedli, vagy más köret is legyen mellé.
2013. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csont nélküli sertés csülökből is nagyon finom. Én is másfél- 2 kg-ot vennék, nem baj ha marad. A pörkölt az egyik legváltozatosabban felhasználható készétel a további fogyasztásra.
2013. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tejfölos csirkepori apro combokbol abbol szamoln kettot fejenkent.Ha sima porkolt akkor 2 kilo sertes hus.
2013. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hivatalos éttermi adag 12 dkg / fő.
2013. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az otthoni vendégül látás szerintem nem hivatalos éttermi normák alapján készül. Normális házigazda, háziasszony, szereti jóllakatni a vendégeit. inkább maradjon, mint, minthogy a vendégek illedelmesen csak 12 dekát vegyenek maguknak...
2013. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 28. 17:59
 7/7 doboszoli ***** válasza:
100%

Két kilóval nem hibázhatsz.

Milyen húsból?

Marha, sertés, tyúk, birka, vad. Tessék választani, mind finom.

2013. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!