Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismeri valaki a monostori bab...

Ismeri valaki a monostori bab receptjét (vagy valami hasonlót)?

Figyelt kérdés
Sziasztok nemrég ettem egyik ismerősömnél monostori babot (Ő legalábbis így hívta), de nem találom a receptjét az interneten. A lényeg hogy elméletileg a megfőzött babot egy paradicsomos mártásba tesszük, a mártásban különböző fűszerek vannak, esetleg sárgarépa, ha valaki ismer ehhez hasonló ételt és megosztaná velem a nevét/receptjét azt nagyon megköszönném.
2013. jan. 26. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a következőképpen csinálnám.

kevés zsiradékon megdinsztelnék egy közepes fej finomra vágott hagymát. ezzel együtt párolnék egy reszelt sárgarépát. ha puha, akkor rátenném a paraicsompürét, és fűszerezném talán kicsit olaszosan, zúzott fokhagymával, oregánóval, bazsalikommal mindenképp. ha ez a sűrű ízes mártás kész, beleönteném a konzervbabot (lemosva ) és még együtt főzném pár percig.

nem tudom, hogy hasonlítana-e az általad kóstoltra, de Te emlékszel a fűszerekre, tehát aszerint variáld.

amit leírtam én csilipaprikával szoktam még bevadítani, és nekem ez a csilisbab :)

2013. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ki fogom próbálni, de tényleg valami hasonló módon készülhetett.
2013. jan. 26. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!