Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nektek mi a 3 kedvenc péksütitek?

Nektek mi a 3 kedvenc péksütitek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 20:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

vaníliapudingos fánk, a tetején mogyoróval

csavart magvas stangli

túrós batyu

2013. jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Túrós táska, briós, croissant :)
2013. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, nehéz lenne hármat választani, nekem sokkal több van. :D


(Nem sorrend):

- croissant (csokis, vaníliás)

- túrós batyu

- dejós búrkifli

- szerelmes levél

- briós, cukros kifli

- kakaóscsiga, fahéjas csiga

- van a Match-ban egy bizonyos bécsi stangli (vagy valami ilyesmi a neve)

- kakaós kalács, fonott kalács

- stangli, kifli

2013. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajtos-baconös csavart rúd leveles tésztából (házi)

Pizzaro (kelt tészta, rajta sok ketchup, sonkacsíkok és sajt - az egyik helyi pékségben kapható)

Lekváros croissant a tetején áztatott cukorral (egy budapesti pékségben kapható), vagy sima vajas croissant (Lidl-ben kapható).

De szeretem még a sima sajtos rudat leveles tésztából (házi), a sajtos masnit (helyi cukrászdában isteni), a pogácsát, illetve az egyik helyi pékségben a sós perec és kifli nagyon finom, jó puha, és sok-sok só van rajta. Egy másik pékségben pedig a fokhagymás stangli a kedvencem.


Ezek közül mindig más az épp aktuális kedvenc :) Megeszem a kakós vagy csokis, lekváros dolgokat is, de azokat kevésbé szeretem, túl édesek nekem. A túrós és gyümölcsös péksütiket nem szeretem csak.

2013. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4: az a lekváros croissant pontosan melyik pékségben kapható? Nagyon megtetszett. :)
2013. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

hmm:) de éhes lettem hírtelen. azért kérdeztem,mert holnap veszek valami péksütit, csak nem tudom h mit.. nagyon finomakat írtatok:)

nekem a kedvencem a túrós rétes, extra kakaós csiga, a sajtos pogácsa, fantázia és kakaós tekercs.

2013. jan. 10. 20:53
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy helyileg hol van, édesapám jár oda minden reggel, a Soroksári út, Mester utca környékén egy raktártelep közepén van, ott helyben sütik, és onnan viszik ki üzletekbe, de lehet vásárolni náluk is olcsóbban. Szokott nekünk is hozni, ha átjön vagy átmegyünk. Majd legközelebb megkérdezem, hogy mi is a neve a pékségnek, úgy már meg lehet találni :)
2013. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, az utóbbi időben viszont nem volt már rajta ez a cukros dolog, és így már nem is volt olyan finom, attól volt extra. Nem tudom, hogy csak időszakosan hagyták le róla, vagy nem is tesznek már rá?...
2013. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ajánlhatom a Kolosy téri Sütödét? Szerintem a legjobb. :)
2013. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az abszolút kedvencem a kakaós csiga, de nem mindegy, honnan, mert egyes helyeken borzalmas. Azt szeretem, ha jó kakaós, és kicsit ragacsos, porcukros.

Ezenkívül szinte minden péksütit szeretek, mert péksüti-rajongó vagyok! :D A tesco sajtos pogiját imádom, még melegen valami isteni! A 3. kedvencem pedig: anya munkahelyéhez közel van egy kisbolt, ahol árulnak ilyen bazinagy meggyes és almas rácsost. Na, a meggyes az valami isteni! Imádom, mert rengeteg töltelék van benne, és szeretem, ha nem spórolnak a cuccal. Nagyon finom, és olcsó is, laktató is. :)

2013. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!