Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen BEVÁLT fondant receptet...

Milyen BEVÁLT fondant receptet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Ma csináltam egy fondant tortát, de szörnyű lett :( Persze a család azt mondta, hogy jól sikerült, deee... nyilván, nem XD

A fondant mázt már tegnap megcsináltam, szóval pihent eleget, mégis ma tört, morzsolódott, nem nagyon maradt egyben :( Tettem hozzá a gyúrásnál plusz vajat, meg egy kis vizet is, de attól se lett sokkal jobb... sőt, utána már tiszta lágy volt XD utána megint tettem hozzá cukrot, de nem változott :D

Úgy csináltam meg végül, hogy kinyújtottam egy szilikon nyújtó lapon, majd a piskótát ráfordítottam és aztán az egészet megfordítottam XD Rajtamaradt amúgy, csak rossz volt, mert egyenetlen volt, meg nem tudtam virágokat formálni, mert úgy összezuhant, tört, málott... :S


Szóval tud valaki valami nagyon jó, bevált receptet? :)

Amit nekem ajánlottak: 1 ek zselatin, 6 ek víz, 2 ek méz, 1 ek margarin/vaj, 0,5 kg porcukor (de végül 1 kg kellett hozzá, hogy összeálljon :S meg aki, ajánlotta, az is végül 1 kgból csinálta :O )


2012. nov. 18. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A recepttel nincs baj:

1 evőkanál zselatin, 6 evőkanál víz, 1 evőkanál margarin, 2 evőkanál méz és annyi porcukor, amennyitől gyúrható masszát kapsz, ez kb. 70-80 dkg. A zselatint felolvasztjuk a vízben gőz fölött, belekeverjük a zselatint és a margarint, hozzáöntjük a szitált porcukorhoz, először kb. 30 dkg-hoz, kevergetjük, folyamatosan adagoljuk hozzá a többi cukrot, mikor már nem tudjuk keverni, gyúrjuk. Addig adjuk hozzá a cukrot, amíg jól gyúrható, formázható masszát kapunk.

Én nem is szoktam pihentetni, azonnal felhasználom.


Tuti bevált recept, mindig ezt csinálom. Ha a tiéd töredezett, akkor lehet, hogy sok volt benne a porcukor, vagy nem csomagoltad be elég jól és állásában kiszáradt. Ha hűtőben tartod, felhasználás előtt egy napig vedd ki szobahőmérsékletre.


Nyújtásnál szórj alá és a nyújtófára keményítőt, vagy porcukrot, mint mikor tésztát nyújtasz és lisztezed az alját.


A tortára úgy rakd rá, hogy nyújtás után kicsit megporcukrozod (vagy keményítővel megszórod), lazán feltekered nyújtófára és ráteríted a tortára.


Ha virágokat formálsz, ami fontant-t éppen nem használd, csomagold fóliába, különben hamar kiszárad.

Ha kicsit keményebb, vagy kiszáradt, nagyon kis margarint tegyél a kezedre és gyúrt át, ha lágy akkor meg egy kis porcukrot.

Én miután megformáztam a virágokat, be szoktam őket kicsit tenni a hűtőbe, úgy vettem észre, úgy hamarabb megkeményedik.

2012. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem írni, hogy ha ez a recept nagyon nem jön be neked, akkor megpróbálhatod a pillecukrosat, van egy csomó recept róla a neten. Én nem próbáltam, mert túl macerásnak tűnt mikrózgatni, de sokan erre esküsznek. Hátha jön valaki, aki már csinált és leírja neked! Ha meg nem, akkor keress rá a neten!
2012. nov. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, ugyan így csináltam, de még is töredezett, adtam hozzá plusz margarint, nem vált be, nem hűtőben tároltam, csak simán a spájzban, ahol hűvös van, de nem olyan hideg... Szóval nem értem, miért nem volt jó...

Nem tudom, vagy lehet, hogy a végén túl sok porcukrot adtam..., de akkor olyan lágy volt még... :S Legközelebb kevesebb cukorral csinálom, hátha :/

Köszi a választ!

2012. nov. 19. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg először túl sok volt benne a porcukor, azért repedezett, aztán tettél bele vajat, vizet, akkor meg lágy lett, mert akkor meg az volt sok. :D Én is majdnem így jártam először. De aztán addig pótolgattam, hogy végül jó lett az állaga. :) A vajat (margarint) mindig nagyon óvatosan adagold hozzá, ha keménynek találod, mert már nagyon picitől fellágyul! Vizet ne is adj hozzá, csak kis margarinnal gyúrd át. Ha már lágy, akkor viszont jó sok porcukrot felvesz, tapasztaltam, mert sajnos nálunk nem lehet por alakú ételfestéket kapni, úgyhogy folyékonnyal színezem és úgy fellágyítja, hogy alig győzöm hozzá a porcukrot rakni. :(
2012. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is folyékonnyal színeztem :O

Lehet, azért is volt rossz :(

Na, mindegy, köszönöm a válaszokat! :)

2012. nov. 20. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!