Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a Julie&Julia c. filmben...

Mi a Julie&Julia c. filmben megjelent csokoládépitének a receptje?

Figyelt kérdés
Leginkább a krém érdekelne, és az arányok.

#sütés #pite #Julie&Julia
2012. okt. 15. 14:11
 1/3 anonim válasza:

Ha a tészta nem érdekel, akkor küldöm csak a töltelék receptjét:

23 dkg jó mínőségű (min. 60%-os) keserűcsokoládé, finomra aprítva

1,5 dl sűrű (min. 30% zsírtartalmú) tejszín

0,8 dl édesített sűrített tej

2 nagy tojás

1 teáskanál vaníliakivonat

1,5 dl dulce de leche (ez dél-amerikai finomság, karamellizált sűrített tej - készen kapható tejkaramellakrém)

egy csipetnyi jó mínőségű tengeri só (elhagyható)


speciális eszköz:

23 cm átmérőjű, kivehető fenekű, bordázott szélű gyümölcstorta sütő forma


Töltelék elkészítése:

Egy közepes méretű tálba tesszük a csokoládét. Egy kis lábasban közepes lángon addig melegítjük a tejszínt és az édesített sűrített tejet, míg bugyogni kezd. (Felmelegíthetjük mikrohullámú sütőben is.) A csokoládéra öntjük, és kézi habverővel fényesre, simára keverjük. Hozzáadjuk a tojásokat és a vaníliakivonatot, és ismét simára keverjük. Letakarjuk, és szobahőmérsékleten állni hagyjuk.


Tipp:

Dulce de leche itthon is kapható néhány ínyencboltban, de házilag is könnyen előállítható úgy, ha egy zárt konzervdoboz sűrített tejre lábasban annyi vizet öntünk, hogy teljesen ellepje, mahd gyöngyöző vízben 3 órán át főzzük (a víz mindig lepje el a dobozt). Teljesen hagyjuk kihülni, csak akkor nyitjuk ki.


Ha esetleg még valami kell, nyugodtan szólj, tudok segíteni, mert nekem megvan az egész recept. Mikor megvettem a DVD-t eredetiben, extraként kaptam hozzá egy különleges receptfüzetet, amiben a film összes étele benne van.


Jó étvágyat! :-)

Bencze

2012. okt. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hm. Alig várom, hogy nekiessek a konyhának. :-)
2012. okt. 19. 15:03
 3/3 anonim válasza:
Igazán nincs mit, szívesen segítettem. :-)
2012. okt. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!