Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Süteményt szerettem volna...

Süteményt szerettem volna sütni amibe szalalkáli kell hozzá! Legyen szíves mondja meg nekem valaki mivel helyettesíthetem mivel betiltották! Nem kapható! Sok sütemény recepthez kell akkor most dobjam ki őket?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Elöször is kérdezd meg gyógyszertárban, mert ott sok hasonló dolgot lehet kapni.

Másodszor sütöporral lehet helyettesiteni de az nem egészen ugyanolyan lesz: a szalalkálitól laza lesz, de nem igazán magas, ellentétben a sütöporral, amitöl fölfelé is erösen megnö.

Vagy ha van ismeretséget, külföldröl is lehet hozatni, német területen Pottasche illetve Hirschhornsalz néven ismert.

Vagy interneten rendelni külföldi helyröl.

2012. okt. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg betiltották? Ezt nem is hallottam :(
2012. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevered a szalicilsavval, azt tiltották be. A szalalkáli nem káros, csak büdös :)
2012. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, mondani akartam, hogy ez lehetetlen! Nagyon sok cukrászsüti szalakális, s akkor most nem tudnák sütni vele? Szerintem nem tiltották be, hanem pontosan ahogy az előző írja, a szalicilt, de még azt is kapni a patikában, mi is azzal tartósítunk mai napig.
2012. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szalicilt tiltották be bolti forgalomban. gyógyszertátban továbbra is lehet kapni.

szalakáli mindenhol kapható, ott, ahol a sütőpor, vaniliás cukor, porélesztő van. rajta van a felhasználási javaslat is.

2012. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!